Lokuj w przyszłość

- Reklama -

Walka o przejazdy

 
Radna Dominika Gontarz złożyła interpelację dotyczącą dojazdu do przejścia kolejowego na wysokości byłego Kółka Rolniczego w Majdanie Nepryskim.

- Reklama -

Jak zauważyła radna, w pobliżu znajduje się działka Nadleśnictwa Józefów, przez którą można docelowo utworzyć drogę łączącą wieś z przejazdem na drugą stronę torów kolejowych. Miałoby to uchronić przejazd kolejowy przed likwidacją. Jak podkreśla radna, droga i przejazd jest strategicznym dojazdem do lasów i pól dla mieszkańców. Służyłby również jako droga przeciwpożarowa. Radna dodaje, że istnieje jeszcze kilka przejazdów kolejowych wzdłuż torów położonych równolegle do wsi Majdan Nepryski. Prosi władze gminy o interwencję w PKP o pozostawienie tych przejazdów.

Władze gminy problem również zauważają. – Faktycznie dojazd można zorganizować poprzez działkę Wspólnoty wsi Majdan Nepryski, obok posesji jednego z mieszkańców, alternatywnie dojazdem może być działka Skarbu Państwa, będąca w zarządzie Nadleśnictwa, lecz jest to trudne do realizacji ze względu na brak zgody na zamianę lub sprzedaż działki przez Lasy Państwowe – twierdzi burmistrz Roman Dziura. Podkreśla, że w chwili obecnej również prowadzone są rozmowy na temat wykupu działki od osoby prywatnej. Jeśli taka zgoda zostanie uzyskana, wówczas władze gminy dokonają wykupu lub zamiany.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.