kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Walka o medyków

O propozycji zmiany obsady Zespołu Ratownictwa Medycznego we Frampolu pisaliśmy już na łamach NOWej. O niezmniejszanie etatów walczą również radni Rady Miejskiej we Frampolu.

- Reklama -

Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej we Frampolu radni podjęli uchwałę w sprawie propozycji zmiany obsady Zespołu Ratownictwa Medycznego stacjonującego we Frampolu. Obecnie są tam trzy osoby. Mają być dwie. W tej sprawie odbyło się spotkanie m.in. z udziałem samorządowców z Frampola i władz Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

– Planowane zmiany niekorzystnie wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców gminy Frampol Odległość do najbliższego zespołu ratownictwa medycznego  z najbardziej oddalonej miejscowości gminy Frampol to 33 km. Wobec tego czynności ratownicze w zespole dwuosobowym utrudnią działania w stanach nagłych. Działania ratownicze powinny być wykonywane przez minimum trzy osoby – twierdzą radni.

urząd MArszałkowski projekt

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób znajdujących się w stanach bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia, Rada Miejska we Frampolu apelowała o utrzymanie na obecnym poziomie trzyosobowych składów ratownictwa medycznego stacjonującego we Frampolu.

Zmniejszenie obsady może doprowadzić do tego, że pacjenci, nie otrzymując pomocy w odpowiednim czasie, narażeni będą na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Stanowisko to zostało przesłane m.in. wojewodzie lubelskiemu, marszałkowi województwa lubelskiego, dyrektorowi Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego.

Podobny apel wystosowali radni Rady Gminy Turobin. Pisaliśmy o tym tutaj:

Ma być mniej medyków. Radni protestują | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.