- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Walka o las w Biłgoraju. Nadleśniczy mówi o hejcie

Walka stowarzyszenia "Biłgoraj Broni Swojego Lasu" z Nadleśnictwem Biłgoraj nabiera mocy. Na ostatniej sesji Rady Powiatu, nadleśniczy Andrzej Borowiec mówił, że doświadcza hejtu ze strony obrońców lasu. O co chodzi w trwającym sporze?

- Reklama -

Grupa społeczna „Biłgoraj Broni Swojego Lasu”,  od pewnego czasu prowadzi intensywne działania przeciwko planowanej wycince biłgorajskich i okolicznych lasów.  Petycję z podpisami mieszkańców, społecznicy przekazali radzie Miasta Biłgoraj, Radzie Gminy Biłgoraj oraz Radzie Powiatu  Biłgorajskiego. Dokument trafił też do wicepremiera Jacka Sasina, oraz minister klimatu i środowiska Anny Moskwy.

O co chodzi?

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Biłgorajskiego do działań organizacji odniósł się nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj, Andrzej Borowiec.

- Reklama -

-Biłgoraj gospodarzy od 100 lat na terenie 18 tysięcy hektarów lasów – głównie na terenie powiatu biłgorajskiego. Ja, wychowanek Lasów Państwowych od roku jestem tutaj w Biłgoraju i przeżyłem zgrozę i hejt ze strony  grupy, która w nazwie ma „obrońcy”. Rozpisują się po mediach, rozsyłają informacje szkalujące mundur leśnika. „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek”, „Dziennik Wschodni”, „Kronika” – tylko niektóre tytuły, które dzwonią i żądają wyjaśnień jakoby  leśnicy biłgorajscy robili swawolę i barbarzyńsko zachowywali  się w stosunku lasów. W imieniu leśników biłgorajskich chciałbym prosić Państwa, aby nie ulegać takim hejtom. Lasy Państwowe w Polsce są prowadzone w sposób jeden z lepszych w Europie, a może na i świecie (…). Lasy Państwowe zaopatrują lokalnych przedsiębiorców – kolejny hejt i fake news, że jakieś drewno do Chin jedzie(…) –tłumaczy Borowiec.

Nadleśniczy apelował, by nie ulegać  nieprawdziwym informacjom. Zaprasza na rozmowę wszystkich, którzy chcą się czegoś dowiedzieć na temat Lasów Państwowych.

Walka stowarzyszenia z leśnikami odbija się szerokim echem. Obrońcy lasu przedstawiają swoje stanowisko na stronie w mediach społecznościowych:

-Drodzy Państwo- jeszcze raz wyjaśniamy. My nie walczymy z Nadleśnictwem Biłgoraj bo tak. Naszym zdaniem, w ostatnich latach zbyt zintensyfikowano wycinki lasów dookoła naszego miasta, co z resztą sami widzicie na spacerach czy podczas innych form odpoczynku na łonie natury. Dobry gospodarz, a tak sami się ostatnio nazywają nasi leśnicy, nie pozwolił by do DEWASTACJI swoich dóbr. Niestety efekty pracy leśników widać, nie trzeba jechać daleko w las – czytamy na profilu organizacji (pisownia oryginalna).

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Rafał mówi

    Niech by nawet 1% na rok wycinali. Więcej nowych drzew posądza i tak 😂

  2. Piotr mówi

    Głupi nie zrozumie, a mądremu nie trzeba tłumaczyć na czym polega GOSPODARKA LEŚNA!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.