- Reklama -

- Reklama -

Walczymy o życie Igusi

Malutka Igusia Karczmarczyk z Biłgoraja potrzebuje naszej pomocy. Dziewczynka jest chora na nieuleczalną i szybką postępującą chorobę.

Fundacja Avalon zamieściła apel o takiej treści: „Hej, nazywam się Iga Karczmarczyk i pochodzę z Biłgoraja. Urodziłam się w marcu 2018 r. jako zdrowe dziecko. Niestety, w 6 tyg. zachorowałam na nieuleczalną, szybko postępująca chorobę jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA 1). Atakuje ona wszystkie mięśnie odpowiedzialne za poruszanie rączkami, nóżkami oraz układ oddechowy”.

Rodzice Igi musieli zmierzyć się nie tylko ze straszną wiadomością o chorobie córeczki, ale także rozpoczęli zbiórkę na specjalistyczny sprzęt i rehabilitację. Potrzebują około 20 tysięcy złotych, aby móc walczyć o każdy dzień życia swojego dziecka. „Aby dalej żyć potrzebuję specjalistycznego sprzętu ( respirator, ssak, pulsoksymetr,itp.) oraz kosztownej rehabilitacji ruchowej i oddechowej. Przede mną długa i mozolna walka o każdy dzień życia. Proszę każdego, komu nie jest obojętny los małego dziecka, o wsparcie w walce z tą okrutną chorobą. Walczymy o życie Igusi!” – czytamy dalej w apelu.

- Reklama -

Zbiórka jest prowadzona w Internecie na profilu społecznościowym fundacji: https://www.facebook.com/donate/490352981412902/1819261831450574/. W błyskawicznym tempie zebrano już kilkanaście tysięcy złotych, ale cel jeszcze nie jest osiągnięty. Datki wpłaciło ponad sto osób!

Zapraszajcie swoich znajomych do przekazania darowizny i udostępniajcie tę wiadomość! Wspólnymi siłami możemy pomóc rodzinie z Biłgoraja!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.