Walczyli o Puchar Starosty

 Uczestnicy pływackich zmagań startowali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zawody odbyły się po raz szósty. Ich oryginalność polega na rozdzieleniu dzieci uprawiających sport pływacki systematycznie w klubie od tych pływających rekreacyjnie. Dzięki temu podziałowi zawody przyciągają bardzo dużą ilość chętnych i obejmują zasięgiem cały powiat. Świadczy o tym uczestnictwo szkół z Frampola, Tarnogrodu, Aleksandrowa, Soli czy Józefowa. Należy podkreślić, że biłgorajska pływalnia jest jedyna w naszym powiecie.
Puchar Starosty Biłgorajskiego Kazimierza Paterka wywalczyła Szkoła Podstawowa we Frampolu w kategorii nietrenujących, detronizując dwukrotnie z rzędu tryumfującą w poprzednich latach podstawówkę z Tarnogrodu. W kategorii trenujące nieznacznie wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju przed Szkołą Podstawowa nr 5 w Biłgoraju. Rywalizacja gimnazjalna okazała się nie mniej zacięta. Dotychczasowi tryumfatorzy, czyli Gimnazjum Powiatowe musiało tym razem uznać wyższość Gimnazjum z Frampola (kat. nietrenujące) oraz Gimnazjum Św. Jadwigi z Biłgoraja (kat. trenujące). W rywalizacji najstarszych niezmiennie najlepsi okazali się uczniowie LO im. ONZ w Biłgoraju, wyprzedzając ZSBiO oraz RCEZ.


Uczestnicy zawodów w startach indywidualnych oraz sztafetach, którzy zajęli miejsca I-III otrzymali medale. Łącznie rozdano ich aż 135, dodatkowo osiągnięcia indywidualne zostały docenione nagrodami. Każdy startujący otrzymał coś do chrupania i picia. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.