Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Wakacyjna Szkółka Letnia w Tarnogrodzie

Tegoroczna edycja Wakacyjnej Szkółki Letniej przebiegała w nieco odmiennej formie. W związku z epidemią jej organizacja wymagała uwzględnienia zasad, których przestrzeganie miało zagwarantować bezpieczeństwo uczestników i prowadzących.

W tym roku po raz pierwszy zajęcia nie miały charakteru otwartego, obowiązywały zapisy i ograniczona liczba osób. Warsztaty odbywały się w dużej sali gimnastycznej, aby zapewnić odpowiednie odległości pomiędzy uczestnikami. Mimo tych wszystkich obostrzeń zabawa, jak co roku, była fantastyczna. Trzynasty już raz zajęcia prowadzili artyści z Gdańska – Jovanka Tomaszewska-Kołyszko, socjolożka, i Wojciech Kołyszko, malarz, ilustrator, autor książek dla dzieci.


Warsztaty plastyczne, według autorskiego projektu rozwijania kreatywności i wyobraźni, trwały od 27 lipca do 5 sierpnia. Prowadzący zatroszczyli się o to, żeby każdego dnia zaskoczyć uczestników inną formą pracy, zaproponowali szereg doświadczeń artystycznych pozwalających przetestować rozmaite narzędzia i podłoża tworzenia prac plastycznych. Dużą uwagę przywiązywali też do zabaw i ćwiczeń wymagających uruchomienia kreatywności i nieszablonowych sposobów myślenia i patrzenia na świat. Uczestnicy warsztatów przy pomocy pasteli odkrywali nieznane planety, lepili z gliny, rysowali kolorową kredą, na dużym formacie malowali swoje planety spełnionych marzeń, prowadzili wakacyjne dzienniczki, malowali maski i abstrakcje, mandale na plastrach brzozowych, tworzyli postaci.

- Reklama -


Różnorodność zakupionych materiałów plastycznych umożliwiła dzieciom i młodzieży poeksperymentowanie z nowymi technikami oraz wybranie ulubionych. Wykorzystano też materiały przeznaczone do recyklingu. Powstały istne dzieła sztuki. Uczestnicy zaskakiwali pomysłowością, kreatywnością i zaangażowaniem a ich dzieła oryginalnością i estetyką.
Wsparcia finansowego udzielili Powiat Biłgorajski i Gmina Tarnogród, wsparcia rzeczowego – firma MODEL z Biłgoraja i Nadleśnictwo Biłgoraj – Leśnictwo Luchów. Organizatorzy warsztatów: Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury.

Monika Komosa, TOK

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.