- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wakacyjna Szkółka Letnia 2021

W dniach od 28 lipca do 6 sierpnia br. odbyła się w Tarnogrodzie Wakacyjna Szkółka Letnia dla dzieci i młodzieży oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.

Tym razem wydarzenie to odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie. Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże, bo wzięło w nich udział aż 55 uczestników. Zajęcia prowadzili: Beata Mycek-Chmielewska, malarka, absolwentka Instytutu Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, nauczycielka plastyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nysie oraz Tomasz Chmielewski, rzeźbiarz, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, nauczyciel rzeźby w Zespole Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie.

To były warsztaty różnorodnych doświadczeń, pobudzania kreatywnego myślenia, obcowania z różnymi technikami i materiałami, mnóstwo ciekawych pomysłów do realizacji w różnych formach przestrzennych. Na początek warsztatów uczestnicy kredkami i farbami opowiadali o swoim domu i miejscowości. Kolejnego dnia stworzyli kolorowe pole kwiatowe, wykorzystując papierowe talerzyki i farby, z których powstawały kwiaty na łodygach z listewek. Następnym pomysłem na rozwijanie wyobraźni i umiejętności pracy w grupie była duża forma przestrzenna – kontur dinozaura pomalowany farbami na papierze makulaturowym. Zupełnie inne techniki i materiały były wykorzystane przy tworzeniu kompozycjach rzeźbiarskich zwierząt z gliny według wcześniej wykonanych rysunków – projektów. Pudła kartonowe stanowiły podstawę do stworzenia kolejnej kompozycji przestrzennej, tym razem bramy, prowadzącej do ogrodu dinozaurów, a równocześnie rozwijania wyobraźni przestrzennej i umiejętności pracy w grupie. Uzupełnieniem kompozycji dinozaurów były kolejne zajęcia, na których wykorzystując szablony wycinano, malowano, naklejano ślady nóg dinozaurów. Jednym z ostatnich tematów warsztatów był portret realistyczny lub fantastyczny wykonany w formacie A3 ołówkami, kredkami, farbami. Podsumowanie szkółki malarskiej stanowiła aranżacja wystawy wszystkich prac. Każdy z uczestników otrzymał kolorowy dyplom.

- Reklama -

Tęcza barw, faktur, struktur, ale też i śmiech, gwar, zadowolenie, ekscytacja, mnóstwo wrażeń, doświadczeń, ubrudzone ręce i buzie, rozlane farby, połamane kredki to kwintesencja kilkudniowych spotkań z artystami plastykami.

Letnią Szkolę Malarstwa zorganizowały: Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne, Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej oraz Tarnogrodzki Ośrodek Kultury przy wsparciu finansowym samorządów powiatu biłgorajskiego i gminy Tarnogród oraz przy wsparciu rzeczowym firmy Model z Biłgoraja.

red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.