- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wakacyjna apteczka i jej wyposażenie – krople na kleszcze w sam raz do kieszeni

Co koniecznie musi znaleźć się w psiej apteczce przed wyjazdem na wakacje, radzi specjalista ze sklepu keko.pl.

- Reklama -

Zawsze, gdy zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów, pojawia się też pytanie – co zabrać dla psa? Przecież nie zostawimy ukochanego pupila na kilka tygodni, a nawet na kilka dni z obcą mu osobą lub w psim hotelu, w którym nie będzie mu tak samo dobrze jak u naszego boku. W przypadku niektórych psów w ogóle nie ma możliwości wzięcia pod uwagę takiego rozwiązania – są tak strachliwe, zestresowane i zamknięte w sobie, że normalnie funkcjonują jedynie u boku ukochanego człowieka. Co koniecznie musi znaleźć się w psiej apteczce przed wyjazdem na wakacje, radzi specjalista ze sklepu keko.pl.

A więc postanowione – pies jedzie z nami. Co zatem zapakować do psiej torby wyjazdowej? Z pewnością dobrze zorganizowaną apteczkę, bowiem wypadki chodzą po… psach, tak jak i po ludziach. Do podstawowego wyposażenia psiej apteczki należą z pewnością skuteczne krople na kleszcze dla psa. Nie ma bowiem znaczenia, gdzie udajemy się na wakacje, kleszcze z pewnością już tam są i tylko czekają na to, by nasz pies stał się ich kolejną ofiarą.

Krople na kleszcze dla psa do wyjazdowej apteczki raz!

Podręczna apteczka przyda się w podróży, docelowym miejscu pobytu, a także podczas kilkugodzinnych wycieczek – tak czy inaczej – trzeba mieć ją zawsze pod ręką. Warto zadbać o skuteczną ochronę psa przed pasożytami jeszcze przed wyjazdem, podając krople na kleszcze na kark na kilka dni przed planowaną podróżą, by zyskać pewność względem ich skuteczności. Czas, w którym aktywują się zawarte w nich substancje i zapewniają najwyższą ochronę czworonoga, to zwykle w zależności od wybranych kropli na kleszcze 24 godziny. Niektórzy producenci zalecają jednak podanie preparatu nawet 48 godzin przed, aby efekt zabezpieczenia był pewny.

Oczywiście ochrona przed pasożytami to temat całoroczny, nie tylko wakacyjny, jednak w przypadku wyjazdu zagranicę, gdzie dominować mogą inne gatunki kleszczy niż u nas, warto dobrze zapoznać się z tematem i sięgnąć po krople na kleszcze o silniejszym działaniu, zalecane w danym regionie.

- Reklama -

Do wyjazdowej apteczki i do kieszeni – wygodne krople na kleszcze zawsze pod ręką

Krople na kleszcze gwarantują nie tylko łatwość aplikowania, ale również przechowywania i przewożenia. To skuteczne i dobrze przebadane środki ochronne, które dzięki swojej specyfice i niewielkim opakowaniom, mieszczą się niemal w każdej torebce, a nawet w kieszeni. Szukając najlepszego sposobu na zabezpieczenie psa, warto zadbać o każdy detal. Jadąc nieco dalej, szczególnie gdy wybieramy w tym celu inny środek transportu niż samochód, dobrze jest wybierać produkty, które zajmują jak najmniej miejsca.

Krople na kleszcze podawane zwykle raz na 4 tygodnie mogą w wyjątkowych okolicznościach, jakimi z pewnością są wakacje w innym środowisku niż codzienne, wymagać nieco wcześniejszej aplikacji. Dlatego warto mieć je „pod ręką”, a przynajmniej w zapasie, w psiej apteczce dostosowanej do wyjazdowych potrzeb.

Planujesz wyjazd? Pamiętaj o dobrych kroplach na kleszcze dla psa

Planujesz wyjazd lub wypoczynek z psem? Zajrzyj do dobrych sklepów zoologicznych online, gdzie bez trudu znajdziesz przebadane i niezawodne środki aktywnej ochrony dla psa w każdym wieku, małego, średniego i olbrzymiego. W szalonym okresie wakacyjnym warto wybierać innowacyjne propozycje kropli na kleszcze dla psa, których efekty będą pewne, a poziom bezpieczeństwa stosowania nie zmaleje ani o jotę, niezależnie od tego, gdzie osiądziemy w czasie letnich podróży z psem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.