- Reklama -

- Reklama -

Wakacje z szachami

Biłgorajscy pasjonaci szachów zapraszają do udziału w bezpłatnych zajęciach nauki gry w szachy. Szkolenie będzie odbywało się w okresie wakacyjnym w nowej siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież w wieku szkolnym do udziału w szkoleniu dotyczącym nauki gry w szachy.

– W ramach projektu chcemy dać młodym ludziom atrakcyjną i jednocześnie edukacyjną formę spędzania wakacji w mieście. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu młodzi ludzie, którzy do tej pory w wyniku pandemii spędzali swój czas głównie przed ekranem komputera, teraz będą mogli ćwiczyć swój umysł poprzez grę w szachy. Królewska gra uczy logicznego myślenia, spokoju ducha, umiejętności przewidywania i planowania, kształtuje zdolność koncentracji i analitycznego myślenia, zwiększa IQ i poprawia zdolności geometryczne – wylicza Artur Kimak, instruktor gry w szachy.

W ramach projektu uczestnicy otrzymają wiedzę teoretyczną i praktyczną, tzn. będą mieli możliwość rozgrywania partii szachowych. Po ukończeniu kursu uczestnicy wezmą udział w turnieju szachowym, do którego już teraz organizatorzy zapraszają także seniorów mieszkających w Biłgoraju. 

- Reklama -

Chętni do udziału w projekcie mogą zgłaszać się mailowo, wysyłając zgłoszenie na adres: bilgorajskieszachy@op.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i Miasto Biłgoraj.

red.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Janusz mówi

    Szachy tego jeszcze w Biłgoraju nie było.
    Super propozycja na wakacje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.