„Wakacje z rakietą” w Tarnogrodzie

W pierwszym terminie uczniowie podzieleni byli na cztery, a w drugim na trzy grupy treningowe. Kryterium przydziału do odpowiedniej grupy był wiek i zaawansowanie w grze. Niezbędny do prowadzenia zajęć sprzęt tenisowy w postaci rakiet tenisowych, piłek i siatek do minitenisa zapewnił UKS Junior  organizator akcji.

Zwieńczeniem wakacyjnej przygody z tenisem i jednocześnie sprawdzianem osiągniętych umiejętności był VI Turniej o Puchar Burmistrza Tarnogrodu, który odbył się w dniach 26 i 27 sierpnia. W turnieju wzięło udział 31 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. W kategorii najmłodszej "niebieskiej" (6-7 lat) w grupie I zwyciężyła Martyna Małek, druga była Michalina Sidor, a trzecie miejsce zajęła Oliwia Koza. W drugiej grupie zwyciężył Paweł Mróz, drugi był Mikołaj Przeszło, a trzeci Jakub Świtała. W kat. "czerwonej" (8 lat) zwyciężył Maciej Borek przed Kacprem Truszem. W kat. "pomarańczowej" w grupie I zwyciężył Miłosz Gałka, drugi był Oskar Socha, a trzeci Piotr Sikora. W drugiej grupie tej kategorii zwyciężyła Gaia Koza, druga była Aleksandra Przytuła, a trzeci Artur Vahsula. W kategorii "skrzatek" grupa II zwyciężyła Gabriela Fus, druga była Kornelia Szmołda, a trzecia Oliwia Detko. W kat. "skrzatów" (11-12 lat) grupa I zwyciężyła Karina Kita, drugi był Rafał Kita, a trzecia Maria Kasperek. W grze deblowej (10-12 lat) zwyciężyła para Karina Kita  Marcela Krzychowiec, drugie miejsce zajęła para Rafał Kita – Piotr Sikora, a trzecie Miłosz Gałka – Oskar Socha.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, drobne upominki, dyplomy, medale, a zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III, puchary i statuetki.