- Reklama -

Wakacje z Franklinem i innymi niespodziankami w aleksandrowskiej bibliotece

W lipcu we wtorki i środy odbywały się zajęcia dla dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie z ul. Klonowej i ul. Wesołej. Maluchy bawiły się ze swoim ulubionym bohaterem literackim Franklinem. Przedszkolaki wśród wielu różnych zadań np.: szukały wesołego żółwika, który gdzieś się ukrył, poznawały z nim zasady dobrego wychowania, udowodniły, że w grupie przyjaciół zawsze można więcej, poruszały się w skaczących butach oraz wymyślały nowe przygody Franklina. Jak wiadomo, wyobraźnia dzieci nie zna granic, więc nieraz efekty były bardzo zaskakujące dla organizatorów. Drugi cykl zajęć to warsztaty plastyczne „Bajeczna pizza” prowadzone przez Paulinę Kozak – plastyka i grafika komputerowego. Przedszkolaki rozwijały swoją wyobraźnię plastyczną i literacką. Na kawałkach pizzy umieszczały ulubione przysmaki bohaterów literackich, ale również kolorowe owoce i warzywa, a wszystko to powstawało z materiałów plastycznych. Podczas spotkań nie zabrakło głośnego czytania różnych opowiadań i bajek dla najmłodszych. Uczestnicy otrzymali również specjalnie przygotowane malowanki i inne gadżety. Starsze dzieci natomiast tym razem miały trochę nietypowe spotkanie z książkami, bowiem budowały z nich wieże i inne budowle. Młodzież miała niesamowite pomysły i sposoby na wybudowanie niezwykle wysokich książkowych budowli.

Współorganizatorzy wakacyjnej akcji to:

Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, Koło Przyjaciół Biblioteki i Urząd Gminy Aleksandrów.

- Reklama -

Pozostałe wakacyjne propozycji biblioteki w lipcu i do końca sierpnia:

Letni kiermasz książek. Każdy może sobie poszperać, coś wybrać i zabrać do domu. Czytelnicy odwdzięczają się również przynoszeniem książek na kiermasz. Także wszyscy odwiedzający bibliotekę mogą podziwiać piękne prace laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Malowane poezją”. Na dzieciaki z opiekunami czeka natomiast Kącik Malucha (wzbogacony o nowe książki zabawki) i kurs internetowy „FunEnglish w bibliotece”.

Lato to czas wypoczynku i relaksu z książką. Podczas tych wakacji w Aleksandrowie ruszyła akcja „Lato z hiszpańską książką” i równolegle „Lato z polską książką” w hiszpańskiej Vianie. Książki hiszpańskich autorów czekają w bibliotece właśnie na amatorów tej literatury. Wyobraźnia dzieci, dobra zabawa, przygoda i świat książek to sprawdzony przepis na udane wakacje w bibliotece.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.