- Reklama -

- Reklama -

Wakacje aktywnie – jaki sport uprawiać latem?

Aktywność na świeżym powietrzu to najbardziej przyjemna forma ruchu, dlatego lato to idealny czas na to, aby zażyć fizycznej aktywności i poprawić swoją kondycję – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Jakie sporty warto uprawiać latem, jeśli do tej pory prowadziliśmy raczej siedzący tryb życia? Od czego zacząć uprawianie sportów latem?

Sport dla każdego – spacer

Czy może być coś przyjemniejszego niż spacer w ciepły, letni dzień? Jeśli nie wiesz od czego zacząć aktywność fizyczną, po prostu wyjdź z domu – najlepiej w wygodnych butach. Udaj się do pobliskiego parku lub jeśli masz taką możliwość do lasu. Jeśli regularne spacerowanie wejdzie Ci w krew, być może zechcesz zwiększyć tempo i rozpocząć przygodę z kolejnym idealnym na lato sportem – joggingiem.

Jogging – sport nie tylko dla zuchwałych

Myślisz, że bieganie jest tylko dla tych, którzy chcą przebiec maraton? Nic bardziej mylnego! Biegać każdy może – jest to łatwy do rozpoczęcia sport, który nie wymaga dużych wydatków “na wstępie”. Potrzebne będą jedynie buty i dres. Gadżety, takie jak smartwatch mierzący trasę, puls i saturację krwi mogą poczekać. Jeśli złapiesz bakcyla – sam zadecydujesz, jakie dodatki do biegania są Ci potrzebne.

Jazda na rowerze

Ten rodzaj aktywności polecany jest szczególnie parom i rodzinom z dziećmi jako wspólny sposób na spędzanie aktywnie czasu. Maluchy mogą być wożone w specjalnych fotelikach na bagażniku rowerów rodziców lub w przyczepkach – te ostatnie lepiej sprawdzają się na terenach wyboistych i trudniejszych, jak np. łąki polne i lasy. Rower pozwala na szybkie przebycie tras spacerowych i może być po prostu zamiennikiem dla podróży samochodem – tym samym łączymy przyjemne z pożytecznym.

- Reklama -

Street workout latem

Jeśli nazwa “street workout” brzmi dla Ciebie tajemniczo, spieszymy z wyjaśnieniem. To coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej uprawianej w miastach. Do ćwiczeń na ulicy wykorzystuje się elementy architektury miejskiej – murki, ławki, krawężniki, barierki. Oczywiście tak, aby nie ulegały uszkodzeniu! Lato to idealny czas na rozpoczęcie takiej formy aktywności – jeśli mieszkasz w mieście, wystarczy, że po prostu wyjdziesz z domu!

Zainteresował Cię ten temat? Przeczytaj kolejny inspirujący artykuł: Aktywność fizyczna nie tylko dla silnych i zdrowych. Ćwiczyć powinny również dzieci, osoby starsze i przewlekle chore

Sporty wodne – kitesurfing, windsurfing, żagle i pływanie

Jeśli lubisz wodę, to z pewnością nie trzeba Cię namawiać do sportów, które związane są z pływaniem. Obecnie istnieje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu nad jeziorami i stawami – również w miastach. Dla osób ceniących dreszczyk emocji polecany jest kitesurfing i surfing. Ci, którzy wolą spokojniejszą aktywność, docenią pływanie kajakami, jachtami lub po prostu wpław.

Chcesz przeczytać więcej? Wejdź na: wapteka.pl – Sport – recepta na zdrowie

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.