- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W zdrowym ciele zdrowy duch

Sezon grypowy zbliża się wielkimi krokami. Seniorzy z terenu miasta Biłgoraj, są do niego dobrze przygotowani. Mogli oni bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie.

- Reklama -

Jak informuje burmistrz Janusz Rosłan, program szczepień przeciw grypie zakończył się. Przez trzy lata seniorzy korzystali z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Tylko w tym roku do końca listopada zaszczepiono 802 osób. W akcji promocyjno — edukacyjnej wzięły udział 854 osoby. Koszt programu to ponad 38 tys. zł.

Seniorzy są narażeni na zachorowania na grypę lub grypopodobne. Powoduje to szereg komplikacji związanych m.in. z zapaleniem górnych dróg oddechowych. Obecnie grypę określa się jako niekontrolowaną plagę. Poparte jest to alarmującymi danymi sanepidu.

- Reklama -

Grypa to bardzo niebezpieczna choroba, o czym mogliśmy się przekonać w ostatnich latach, śledząc doniesienia ze świata. Kilkakrotnie mieliśmy do czynienia z epidemiami. Jak pokazują dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, od 2007 roku liczba zachorowań na grypę w naszym kraju wzrasta w okresie jesienno-zimowym. W Polsce w największym stopniu atakuje między listopadem a marcem.

Źródło filmu: http://opzg.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.