- Reklama -

W zdrowym ciele zdrowy duch

Sezon grypowy zbliża się wielkimi krokami. Seniorzy z terenu miasta Biłgoraj, są do niego dobrze przygotowani. Mogli oni bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie.

Jak informuje burmistrz Janusz Rosłan, program szczepień przeciw grypie zakończył się. Przez trzy lata seniorzy korzystali z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Tylko w tym roku do końca listopada zaszczepiono 802 osób. W akcji promocyjno — edukacyjnej wzięły udział 854 osoby. Koszt programu to ponad 38 tys. zł.

Seniorzy są narażeni na zachorowania na grypę lub grypopodobne. Powoduje to szereg komplikacji związanych m.in. z zapaleniem górnych dróg oddechowych. Obecnie grypę określa się jako niekontrolowaną plagę. Poparte jest to alarmującymi danymi sanepidu.

- Reklama -

Grypa to bardzo niebezpieczna choroba, o czym mogliśmy się przekonać w ostatnich latach, śledząc doniesienia ze świata. Kilkakrotnie mieliśmy do czynienia z epidemiami. Jak pokazują dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, od 2007 roku liczba zachorowań na grypę w naszym kraju wzrasta w okresie jesienno-zimowym. W Polsce w największym stopniu atakuje między listopadem a marcem.

Źródło filmu: http://opzg.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.