- Reklama -

W Tereszpolu rozmawiali o rolnictwie

Na wstępie wszystkich uczestników spotkania, a byli to pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na czele z kierownikiem biura powiatowego w Biłgoraju Marią Garbacz i zastępca Tadeuszem Kraczek oraz mieszkańcy gminy, powitał wójt Jacek Pawluk

O pracy biura powiatowego ARiMR w Biłgoraju mówiła kierownik Maria Garbacz. Wspomniała ona, że 70 proc. rolników z naszego terenu otrzymało decyzje przyznania dopłat bezpośrednich, a do do końca listopada kwota wypłaconych zaliczek wyniosła ponad 70 mln zł. – Jest to spory zastrzyk gotówki, który pomoże rolnikom dobrze rozpocząć nadchodzący sezon – mówiła.  Zapraszała rolników do kontaktów z biurem powiatowym ARiMR. Wspomniała ona, że w biurze działa punkt informacyjny, w którym wyczerpujących pytań na pytania rolników udzielają przeszkoleni pracownicy. O swoje pracy w parlamencie, o pierwszych sukcesach i osiągnięciach mówiła posłanka Agata Borowiec. – Jako młody poseł cieszę się, że mogę podzielić się z państwem swoimi pierwszymi sukcesami – mówiła do zebranych. Wspomniała ona, że efektem jej kilkuletniej współpracy z prof. Janem Szyszko jest program współpracy leśno – samorządowej. Dzięki temu powiat biłgorajski, jako jedyny w kraju, ma zapewnione 20 mln zł na program budowy dróg leśnych! W gminie Tereszpol w ramach projektu powstaje droga Bukownica Mała – Wolaniny, która według szacunków ma kosztować 2 mln 700 tys. zł. Kosztem samorządu natomiast ma być tylko opracowanie dokumentacji projektowej. 

- Reklama -

Posłanka wspomniała także o innych inicjatywach, które podejmuje w swojej pracy poselskiej. Jednym z jej działań jest program „Gospodarka w obiegu zamkniętym” i są rokowania, że gmina Tereszpol może być w nim partnerem.

Głos zabrał także Tadeusz Kraczek, który omówił nowe zasady wypełniania wniosków obszarowych. Zwracał się z prośbą do rolników, aby składać wnioski o dopłaty bezpośrednie wcześniej, gdyż wtedy jest czas na poprawki i korekty. 

O zbliżających się naborach wniosków do programu Restrukturyzacja Małych Gospodarstw i Premii na rozpoczęciu działalności pozarolniczej mówiła pracownica biura Barbara Wróbel. Spotkanie zakończyło się dyskusją, podczas której mieszkańcy mogli zadawać pytania na interesujące ich tematy. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.