W Tereszpolu na sportowo

Nie od dziś wiadomo, że aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie warto ćwiczyć. Wigor, energia, humor i pełnia życia – to główne następstwa aktywności fizycznej. Spacery, regularne uprawianie wybranego sportu, taniec, aerobik – możliwości jest wiele. W Tereszpolu świętowanie rozpoczęło się od Tereszpolskiego Biegu Rodzinnego na dystansie 2 kilometrów. W biegu mogli wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku. Ci, którzy dobiegli do mety, otrzymali pamiątkowe medale, a wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostały nagrody rzeczowe. 

We wspólnym świętowaniu uczestniczył wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk, radni, sołtysi. Obecni byli również sportowcy z Gminnego Klubu Sportowego "Orzeł Tereszpol" z prezesem Adamem Olsztą. Licznie przybyli również mieszkańcy gminy oraz okolicznych miejscowości. Oficjalnego otwarcia Dnia Sportu dokonał wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk oraz prezes Klubu Sportowego Orzeł Tereszpol Adam Olszta.

Podczas niedzielnego Dnia Sportu poznaliśmy zwycięską drużynę w Turnieju Piłkarskim Sołectw o Puchar Wójta Gminy Tereszpol. I miejsce zdobyła drużyna z Szozdów, II z Tereszpola-Zaorendy, III – z Tereszpola-Zygmuntów, IV – z Lipowca. Nagrody były dla wszystkich. Najlepszym bramkarzem został Paweł Brodziak z drużyny z Tereszpola-Zaorendy. Królem strzelców został Łukasz Kwiatkowski z drużyny z Szozdów (6 bramek). Natomiast najlepszym piłkarzem Piotr Mazur z drużyny z Szozdów. 

Rozegrany był Turniej Piłki Nożnej uczniów szkół. Zwyciężyła drużyna "Czorty", jej kapitałem był Adam Pawluk. II miejsce zdobyła drużyna "Jezioraki", kapitanem był Mikołaj Marzec. Odbyły się również biegi w workach oraz konkurs rzutów kółkami do celu. Swoich sił można było spróbować w żonglerce piłką oraz w konkursie strzałów do bramki. Dla gminnych strongmenów przygotowany był turniej siłaczy. Zmierzyli się oni w przeciąganiu liny i podnoszeniu ciężarka.

Poza rywalizacją sportową organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Dzieci chętnie korzystały z darmowych zjeżdżalni czy bramki celowościowej. Z pewnością niezwykłą pamiątką niedzielnego święta były zdjęcia z fotobudki. Ta atrakcja również była bezpłatna. Nagrody zostały zakupione ze środków Urzędu Gminy Tereszpol oraz Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Biłgorajska".

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.