- Reklama -

W Tereszpolu na sportowo

Nie od dziś wiadomo, że aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie warto ćwiczyć. Wigor, energia, humor i pełnia życia – to główne następstwa aktywności fizycznej. Spacery, regularne uprawianie wybranego sportu, taniec, aerobik – możliwości jest wiele. W Tereszpolu świętowanie rozpoczęło się od Tereszpolskiego Biegu Rodzinnego na dystansie 2 kilometrów. W biegu mogli wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku. Ci, którzy dobiegli do mety, otrzymali pamiątkowe medale, a wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostały nagrody rzeczowe. 

We wspólnym świętowaniu uczestniczył wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk, radni, sołtysi. Obecni byli również sportowcy z Gminnego Klubu Sportowego "Orzeł Tereszpol" z prezesem Adamem Olsztą. Licznie przybyli również mieszkańcy gminy oraz okolicznych miejscowości. Oficjalnego otwarcia Dnia Sportu dokonał wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk oraz prezes Klubu Sportowego Orzeł Tereszpol Adam Olszta.

- Reklama -

Podczas niedzielnego Dnia Sportu poznaliśmy zwycięską drużynę w Turnieju Piłkarskim Sołectw o Puchar Wójta Gminy Tereszpol. I miejsce zdobyła drużyna z Szozdów, II z Tereszpola-Zaorendy, III – z Tereszpola-Zygmuntów, IV – z Lipowca. Nagrody były dla wszystkich. Najlepszym bramkarzem został Paweł Brodziak z drużyny z Tereszpola-Zaorendy. Królem strzelców został Łukasz Kwiatkowski z drużyny z Szozdów (6 bramek). Natomiast najlepszym piłkarzem Piotr Mazur z drużyny z Szozdów. 

Rozegrany był Turniej Piłki Nożnej uczniów szkół. Zwyciężyła drużyna "Czorty", jej kapitałem był Adam Pawluk. II miejsce zdobyła drużyna "Jezioraki", kapitanem był Mikołaj Marzec. Odbyły się również biegi w workach oraz konkurs rzutów kółkami do celu. Swoich sił można było spróbować w żonglerce piłką oraz w konkursie strzałów do bramki. Dla gminnych strongmenów przygotowany był turniej siłaczy. Zmierzyli się oni w przeciąganiu liny i podnoszeniu ciężarka.

Poza rywalizacją sportową organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Dzieci chętnie korzystały z darmowych zjeżdżalni czy bramki celowościowej. Z pewnością niezwykłą pamiątką niedzielnego święta były zdjęcia z fotobudki. Ta atrakcja również była bezpłatna. Nagrody zostały zakupione ze środków Urzędu Gminy Tereszpol oraz Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Biłgorajska".

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.