- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Tereszpolu … czytanie uskrzydla

Mała rzecz a zwraca uwagę. Na budynku Biblioteki Publicznej w Tereszpolu pojawiły się .. skrzydła. Po prostu namalowane skrzydła. Widać je z daleka i niektórzy pewnie zastanawiają się o co chodzi. Biblioteka krótko wyjaśnia.

- Reklama -

– Takie oto skrzydła powstały na murach naszej Biblioteki. Zachęcamy do fotografowania się na ich tle. Pamiętajcie – Czytanie uskrzydla – informują bibliotekarze.

 

Biblioteka Publiczna w Tereszpolu to jedna z najbardziej aktywnych w powiecie biłgorajskim. To nie tylko wypożyczanie książek, bo pełni też funkcję ośrodka kultury, organizując różne spotkania tematyczne. Niedawno w Tereszpolu gościł m.in. znany polski himalaista Adam Bielecki.

Bo biblioteki w dzisiejszych czasach to nie są tylko książki. Książki owszem, mamy już na różnych nośnikach i w formie elektronicznej. Ale nie ma takiego nośnika, który zaproponuje mieszkańcom miłe spędzenie czasu, wyciągnie ich z domu i oderwie od codziennych czynności. Tym się dziś zajmują biblioteki na wsiach. To są takie lokalne centra kultury, a nie tylko miejsca, gdzie przychodzi się wypożyczyć książkę. Tym bardziej w takich miejscowościach jak nasza, gdzie nie mamy domu kultury i musimy przejąć jego funkcję. Co mają zrobić nasze dzieci, czy młodzież, które chcą korzystać z jakichś pozaszkolnych zajęć czy atrakcji? Musiałyby dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów – mówi nam Magdalena Marzec, dyrektor biblioteki w Tereszpolu. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.