- Reklama -

- Reklama -

W Tereszpolu byle czego nie jedzą

Innowacyjny program w Zespole Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie. Tam przedszkolaki samodzielnie uprawiają sobie warzywa i owoce. Fajne doświadczenie, bo to co zasadzą i wyhodują, sami później zjadają.

- Reklama -

Projekt realizowany w Tereszpolu-Zaorendzie nazywa się „W moim ogródeczku”.

– Od kilku lat w naszym przedszkolu wdrażana jest innowacja pt: „W naszym ogródeczku”. Jesienią podziwialiśmy posadzone wiosną warzywa i owoce. Pomimo wakacyjnej suszy urosły  buraczki, groch, pomidory, kapusta, maliny, koper. Przedszkolaki z dużym zapałem i radością wyrywały wyhodowane warzywa. Podczas zajęć poznaliśmy: walory odżywcze naszych plonów, wykonaliśmy śmieszne ludziki, robiliśmy stempelki, sałatkę warzywną, gotowaliśmy zupę warzywną. Pozostałe warzywa zanieśliśmy do szkolnej kuchni. Praca w naszym ogródku bardzo nasz cieszy i będzie kontynuowana w kolejnych latach – informują opiekunowie.

- Reklama -

Informacje ze wszystkich gmin w powiecie biłgorajskim w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Zachęcamy do lektury i zapraszamy tu gdzie najwięcej wiadomości z naszego powiatu:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.