- Reklama -

- Reklama -

W Tereszpolu był prawdziwą legendą

Wielkie piłkarskie święto szykuje się w najbliższą sobotę na boisku w Tereszpolu. To VII Memoriał Piłkarski im. Adama Olszty. To jedna z legend miejscowej piłki nożnej i przez 20 lat prezes Orła. Zmarł w 2018 roku. W sobotę na stadionie w Tereszpolu - Turniej Gwiazd Futbolu, z udziałem m.in. Tanwi Majdan Stary, Włókniarza Frampol, Delty Nielisz i miejscowego Orła, który niedawno wywalczył awans do piłkarskiej klasy A.

- Reklama -

Adam Olszta przez 33 lata był czynnie związany z piłką nożną na terenie gminy Tereszpol. Najpierw jako członek klubu i trener juniorów w LZS Iglopol Lipowiec, później jeden z założycieli Orła Tereszpol (po rozwiązaniu się klubu LZS Iglopol Lipowiec).

Był trenerem drużyn młodzieżowych, wychowawcą kilku pokoleń piłkarzy w gminie Tereszpol, współorganizatorem i współuczestnikiem realizacji takich przedsięwzięć jak budowa boiska ze sztucznej trawy, budynku usług kultury i sportu na stadionie w Tereszpolu-Zaorendzie. Był organizatorem Gminnej Ligi Piłki Nożnej, podczas której rywalizowały ze sobą kolejne pokolenia piłkarzy i prezesem klubu, sprawującym tę funkcję przez 20 lat.

 

 

urząd MArszałkowski projekt

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.