- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Gmina zaprasza na koncert gwiazdę muzyczną. Zaskoczeni?

Jako pierwsi możemy już oficjalnie poinformować, kto będzie gwiazdą sierpniowej imprezy w Goraju. Na koncercie zaplanowanym na 6 sierpnia wystąpi Golec uOrkiestra. Jedni już się cieszą i odliczają, inni mają obawy: - Stać gminę na taki koncert i gwiazdę za 100 tysięcy złotych?! - pytają mieszkańcy. Zapytaliśmy i my burmistrza Goraja, po mailu od mieszkańca.

- Reklama -

– Proszę redakcję o wyjaśnienie, sprawy nurtującej mieszkańców. Goraj jest jedną z najbiedniejszych Gmin w Polsce, a organizują koncert Golec uOrkiestra w dniu 6 sierpnia za bardzo duże pieniądze. Jakie? Nie wiemy, ale Golec nie należy do najtańszych artystów godzinny koncert około 100 tys. złotych ( cennik menadżerów zespołów) Oficjalna informacja o koncercie na stronie zespołu. Z jakich środków pytamy? Sprzedali szkołę na sfinansowanie ? Hosznia Ordynacka. Brak chodników, brak kanalizacji!!! a na koncert jest. Kto wpadł na taki pomysł? Kiedy 5 sierpnia Golce grają w Janowie nad zalewem. 20 km od Goraja  – takie pytanie dostaliśmy od mieszkańca.

Przekazaliśmy wątpliwości burmistrzowi gminy:

Mulawa podziękowania

-Rzeczywiście możemy już potwierdzić, że Golec uOrkiestra wystąpi w Goraju. To będzie koncert zaplanowany na 6 sierpnia, bo wtedy oficjalnie i uroczyście chcemy otworzyć nowy kompleks sportowy w Zastawiu. Do tego będzie piknik rodzinny i masa innych atrakcji. Koszt koncertu? Bardzo chciałbym uspokoić wszystkich mieszkańców, gmina Goraj nie wyłoży na to żadnych pieniędzy, dlatego mogliśmy sobie pozwolić na sprowadzenie tej znanej grupy. Mamy sporo i zapewniam, że nie wydajemy na koncert żadnych pieniędzy z gminnego budżetu – wyjaśnił nam burmistrz Goraja, Antoni Łukasik i zapewnia, że wkrótce przedstawi sponsora koncertu.

Program imprezy jest w trakcie dopinania i wkrótce gmina ma przekazać więcej szczegółów. Dodajmy, że dzień wcześniej (5 sierpnia), Golec uOrkiestra wystąpi też całkiem blisko, bo w Janowie Lubelskim.

Więcej informacji z gmin w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Tego lokalne „portale” nie skopiują, choć robią to z pełną konsekwencją.

- Reklama -

9 Komentarze
 1. Anonim mówi

  Jeżeli nie rozumiesz co to jest pomoc spontaniczna od współmieszkańców gminy to po co te zgryźliwe docinki w Twoim poscie

 2. Adam mówi

  Może to sponsor od budowy wiatraków w gminie? Po cichu, bez żadnych konsultacji, opini środowiskowej. Gmina która nie ma kasy zagospodarować zalew od 20 lat wydaje 100 tys na koncert. brawo

 3. Ono mówi

  oni do garnka nie mają za wiele co włożyć, biednie mają krzaki ,chwasty i winklowi, oj oni do tego nie dorośli

 4. Mieszkaniec mówi

  Znaleźli sponsora z polecenie może tego od paliwa lub prądu. Wniosek każdy z nas opłaci koncert.

 5. az mówi

  Nie swoje wydaje się najłatwiej.

 6. Mati mówi

  Dobra dobra. w takim razie skąd jest pieniądz bo nie powiedział. Odpowiedź brzmi jakby coś krył. Tak samo gazeta która nie dopytała. Inwestycje powinny być jawne i publiczne.

  1. Eliza mówi

   Dokładnie tak samo jak wszelkie zbiórki…
   Jutro Kiermasz ciast na potrzebującą rodzinę tylko nigdzie żadnych informacji na jej temat np: nie można się doszukać numeru zbiórki czy ustalić przez jaką fundację przejdą pieniądze.
   Może to tylko przykrywka do zbierania na Golców bo jednak kasy brakuje.
   A może w Goraju prawo nie obowiązuje bo narazie ściernisko.

   1. Anonim mówi

    Gdybyś znała sytuację to nie wypisywałabys takich bzdurnych postów a jeszcze powinnaś przeprosić za swój komentarz

    1. Eliza mówi

     No właśnie nigdzie nie jest opisana ta sytuacja dlatego to wszystko, wygląda na lewo zorganizowaną zbiórkę.
     Podaj mi nr zbiórki żebym mogła przeczytać na co konkretnie będą wydane te pieniądze.
     Zapytałam pod postem o kiermaszu ile mają dzieci i ewentualnie przez jaką fundację przekazane będą pieniądze może tutaj mi odpowiesz? Doczytam resztę sama i jeżeli się mylę to przeproszę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.