- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Tarnogrodzie uczcili 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (FOTO)

W sobotę w Tarnogrodzie uczczono 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Mieszkańcy nie zapomnieli także o poległym górniku z Tarnogrodu - Józefie Krzysztofie Gizie. Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno bardzo ważne dla mieszkańców wydarzenie.

- Reklama -

 

Relacja z wydarzenia:

Obchody 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce rozpoczęły się tradycyjnie zbiórką pocztów sztandarowych przed Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury i przemarszem w asyście Orkiestry Górniczej Lubelskiego Węgla „Bogdanka” do kościoła. Po mszy zebrani przeszli na cmentarz, gdzie złożono kwiaty na grobie Józefa Krzysztofa Gizy – górnika z Tarnogrodu poległego w kopalni „Wujek”.

- Reklama -

Kolejnym punktem programu był montaż słowno – muzyczny „Bo to jest Polska” w wykonaniu młodzieży i nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu pod kierunkiem Bogusławy Lis oraz Zespołu Wokalnego TOK przygotowanego przez Grażynę Barcicką.

Po akademii głos zabrali obecni goście: były pracownik kopalni „Wujek” Kazimierz Bodejko, Senator RP Jerzy Chróścikowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Wojewoda Lubelski Bolesław Gzik, Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Obszański i Burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec. Obecni byli przedstawiciele rodziny Krzysztofa Gizy, władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych, związków zawodowych i górnicy.

Po uroczystościach miało miejsce jeszcze jedno ważne dla mieszkańców wydarzenie – Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne otworzyło Punkt Informacyjny GRYF w budynku Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Miejsce to ma być punktem sprzedaży pamiątek, publikacji związanych z Tarnogrodem, powiatem i województwem. Już pierwszego dnia wielu zakupiło książki i pamiątki. Dużym zainteresowaniem cieszył się znaczek turystyczny, którym Tarnogród – jako jedyna miejscowość w powiecie – może się od niedawna pochwalić.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.