W Tarnogrodzie trują psy?

Mieszkańcy Tarnogrodu muszą zachować czujność. Okazuje się, że w ostatnim czasie w miasteczku dochodzi do trucia psów. "Uwaga Tarnogród! Ktoś truje psy nawet te, które są zamknięte na podwórku i nie opuszcza go bez właściciela. To jest kolejny przypadek, gdzie został otruty pies, który przebywał na podwórku. Uważajcie na swoje psy i na podejrzane jedzenie na podwórku. W razie wypadku wieźcie psa do weterynarza na badania". Informacja takiej treści pojawiła się na jednym z portali społecznościowych.

Już nieraz pisaliśmy o tego typu ostrzeżeniach. Niestety, przypadki okrucieństwa wobec zwierząt zdarzają się dość często. Opisywaliśmy już historię zatrutego psa w Rakówkce (gm. Księżpol) czy podtrutego kota w Dąbrowicy (gm. Biłgoraj). Pamiętajmy, że zwierzę, które zjadło truciznę, kona w potwornych męczarniach. Niektóre trucizny wywołują wymioty i biegunkę. Inne trucizny oddziaływają na układ krążenia lub układ oddechowy, powodując zatrzymanie akcji serca lub uduszenie. Są również trucizny, które wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego, wywołując np. drgawki. Natomiast trucizny hamujące krzepliwość krwi prowadzą do śmierci z powodu wykrwawienia.

W myśl Ustawy o ochronie zwierząt, kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.