- Reklama -

- Reklama -

W Tarnogrodzie robią teatr (FOTO)

Bliżej teatru, bliżej sejmików to program zajęć edukacyjnych dla uczniów tarnogrodzkiej podstawówki i członków grup teatralnych TOK, którego głównym założeniem jest zaznajomienie uczniów z sejmikami. W ramach działań przewidziano warsztaty, wykłady, prelekcje i projekcje filmowe.

- Reklama -

Poznawanie teatru rozpoczęło się już dzisiaj. Sejmikowi jurorzy poprowadzili dla uczniów warsztaty teatralne. Uczestnicy zostali podzieleni za dwie grupy. Pierwszy warsztat pt. Działanie – podstawa obecności na scenie poprowadziła reżyserka i wykładowczyni prof. Bożena Suchocka (Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie), równolegle odbywał się warsztat pt. Inaczej w życiu, inaczej na scenie. Z drugą grupą pracował reżyser i wykładowca prof. Edward Wojtaszek (Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie).
Uczestnicy dowiedzieli się, jak funkcjonuje teatr, jak powstają spektakle, jakie są różnice w pracy teatru profesjonalnego i amatorskiego, mieli do wykonania wiele różnych prostych zadań aktorskich.
Kontynuacją tych działań będą wykłady oraz spotkania prowadzących warsztaty z grupami po obejrzeniu dwóch piątkowych spektakli i omówienie ich.
Warsztaty zorganizowano z inicjatywy Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie i Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.
Zapraszamy do Tarnogrodu na 39. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej. O szczegółach przeczytasz tu: Tarnogród zamieni się w stolicę

- Reklama -

foto/info: Tarnogrodzki Ośrodek Kultury

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.