W Tarnogrodzie popłynęła krew

Krew to lek, którego nie da się sztucznie wyprodukować. Dlatego apele o oddawanie krwi są wciąż aktualne. W ubiegłą niedzielę krwiodawcy oddawali ten cenny dar w Tarnogrodzie.

17 marca zorganizowano zbiórkę krwi w Tarnogrodzie. Jej inicjatorem był Tomasz Mazurek, trener i zawodnik LKS Olimpiakos Tarnogród.

Akcja przebiegała pod hasłem „Pomaganie jest proste!” Włączyli się w nią mieszkańcy Tarnogrodu, ale także firmy i instytucje, które wspomogły krwiodawców drobnym upominkami. – Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom. Dzięki wam udało się uzbierać ponad 17 litrów krwi. Chętnych osób była rekordowa ilość do tej pory w naszym miasteczku, bo aż 56 osób zarejestrowanych, z czego krew oddało 38. Dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję zaplanowaną na 23 czerwca – mówi organizator zbiórki.

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu zbiórki organizatorzy kierują także do Urzędu Miejskiego w Tarnogrodzie, Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, parafii rzymskokatolickiej w Tarnogrodzie, Banku Spółdzielczego w Tarnogrodzie, Pensjonatu „Nad złotą nitką””, stacji diagnostycznej „Trans Typ” oraz salonu kosmetycznego „Kaprys” Marta Bartosik.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.