Usługi krawieckie

- Reklama -

W Tarnogrodzie i Różańcu będą place rekreacyjne

Gminie Tarnogród przyznano wsparcie finansowe na realizację zadania pn. "Otwarte Strefy Aktywności w Gminie Tarnogród – budowa 2 placów sportowo-rekreacyjnych" w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2018.

Wniosek o dofinansowanie gmina Tarnogród złożyła w lutym bieżącego roku. Do Ministerstwa Sportu i Turystyki wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792. Place rekreacyjno-sportowe powstaną w Tarnogrodzie przy ul. Nowej (Osiedle Błonie) oraz w Różańcu Drugim przy Szkole Podstawowej. Obydwa place zostaną wyposażone w urządzenia siłowni plenerowej. Zarówno w Tarnogrodzie, jak i w Różańcu Drugim będą to 3 sektory rekreacyjne: siłownia zewnętrzna, strefa relaksu oraz plac zabaw o charakterze sprawnościowym.

W Tarnogrodzie strefa relaksu wyposażona będzie w dwa stoły z grami edukacyjnymi i siedziskami (szachy, warcaby, chińczyk). Zamontowane zostaną cztery ławki oraz kosz na śmieci. Siłownia zewnętrzna wyposażona będzie w sześć wolnostojących urządzeń: twister-steper, rowerek na ręce i nogi, wyciąg górny podwójny, narciarz, jeździec oraz koła TAI-CHI małe podwójne.

- Reklama -

Plac zabaw o charakterze sprawnościowym będzie podzielony na dwie części, a urządzenia, jakie zostaną na nim zamontowane, to: zestaw sprawnościowy (ścianka wspinaczkowa, drabinki, pomost linowy, kładka ruchoma, urządzenia do podciągania oraz rurka do wspinania), tunel do przechodzenia oraz mostek równoważnia linowa. Plac zabaw będzie ogrodzony oraz wyposażony w ławki i kosz na śmieci.

W Różańcu Drugim strefa relaksu również wyposażona będzie w dwa stoły z grami edukacyjnymi i siedziskami. Tu także będą ławki i kosz na śmieci. Siłownia zewnętrzna wyposażona będzie w 6 wolnostojących urządzeń, tj. wioślarz, wyciskanie i wyciąg górny, orbitrek, biegacz, poręcze podwójne oraz narciarz. Plac zabaw o charakterze sprawnościowym również będzie podzielony na dwie części, a urządzenia, jakie zostaną na nim zamontowane, to: zestaw sprawnościowy (ścianka wspinaczkowa, drabinki, pomost linowy, kładka ruchoma, urządzenia do podciągania oraz rurka do wspinania), tunel do przechodzenia oraz mostek równoważnia linowa. Plac zabaw będzie ogrodzony (z wykorzystaniem już istniejącego ogrodzenia) oraz wyposażony w ławki i kosz na śmieci.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Wartość zadania to kwota 248 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków Ministra Sportu i Turystyki wyniosło 100 tys. zł.

 

- Reklama -

2 Komentarze
 1. Marek mówi

  Chwała Bogu najwyższemu, że gmina nie ma innych problemów jak infrastruktura drogowa czy starzejące sie społeczeństwo. Jak mawiał klasyk Urban – władza się wyżywi. Dzieci brak, a place zabaw budują, przy czym zadłużenie rośnie. Ale jak nie brać kredytów skoro unia daje? Jakby g… dawali, to też bralibyście? Więcej rozwagi, przy podejmowaniu takich decyzji.

  Każdy kij ma dwa końce, unia daje ale także wymaga. W praktyce, gmina się naszym kosztem na kolejne lata zadłuża i ma mniej pieniędzy di dyspozycji, bo musi wcześniejsze zobowiązania spłacać! Dobrze, że banki dają za darmo kredyty.

  Jak wspomniał mój przedmówca -może lepiej systemem gospodarczym odnowić istniejące place zabaw niż bulić tyle, bo program unijny jest? Ważne, że Panowie żule mają w mieście Tarnogrodzie gdzie siedzieć i spokoju Panu Burmistrzowi nie burzą 😉

 2. Ojciec mówi

  I po co te place zabaw nowe budowac, moze ktos w końcu zarobi porzadek na tych krore juz sa. Zobaczcie jak pieknie zadbany pod nosem burmistrza na przedmiesciu pluskim jest plac zabaw. Na karuzeli zastal tylko stelaz metalowy, stoja takze dwie lawki bez siedzisk.
  Bylem tam chwile z dzieckiem to prawie go z trawy nie bylo widac, o pokrzywach nie wspomnę. Pojechalem wiec z nim na rynkowy olac zabaw, tam jest wszystko ladne i sprawne tylko lawki zajete przez zuli pijacych piwo i wino. Moze ktos cos z tym w koncu zrobi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.