działka

- Reklama -

W Tarnawie Dużej powstanie Dzienny Dom Seniora

4 stycznia Gmina Turobin złożyła wniosek o dofinansowanie z programu rządowego Dzienny Dom Senior+. W wyniku procedury formalnej przeprowadzonej przez Wydział Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego został oceniony pozytywnie i przesłany do ministerstwa celem rozpatrzenia merytorycznie. 12 lutego br. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało listę samorządów które otrzymały dotację. W województwie lubelskim zakwalifikowały się dwie gminy – Turobin na utworzenie Dziennego Domu Senior + oraz gmina Werbkowice na Klub Senior+.

- Reklama -

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców na takie właśnie miejsca gmina Turobin złożyła wniosek. Jest to pierwszy z punktów mojego programu wyborczego, który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej na wójta gminy, dlatego tym bardziej cieszę się że już trzy miesiące po wyborach mogę przejść do etapowej realizacji obietnic – mówi wójt gminy Turobin Andrzej Kozina. Dzienny Dom Seniora powstanie w budynku po byłej szkole w Tarnawie Dużej na ponad 1.5 ha działce. – Jestem zadowolony, że udało się zachować budynek który jeszcze w maju 2018 roku, mój poprzednik przeznaczył do sprzedaży. Dzięki programowi rządu Prawa i Sprawiedliwości możemy zachować budynek i przeprowadzić inwestycję – mówi wójt.

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. ANIA mówi

  Hahahahhaha 70 lat na karku a do rady sie wepchała i chce niby to rządzić

 2. ZDZISŁAW mówi

  Dom starców dla pani radnej? Bedzie miała gdzie spedzać wolne chwile.

 3. jacek mówi

  jesli chodzi o wieże to miej pretensje do poprzednika,to on załatwiał cała dokumentacje,(po cichu) a obecny ma rece zwiazane.

 4. Abi mówi

  Niech się pan wójt pochwali jeszcze innymi osiągnięciami programu, tymi z zaplecza też. Niech wójt się również pochwali odnośnie wieży sieci kiedy jakie wnioski wpływały i co podpisywał a nie wciska ludziom ciemnotę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.