- Reklama -

- Reklama -

W szkołach będą Laboratoria Przyszłości

Mikroskopy, drukarki 3D, drony – to tylko niewielka część sprzętu, jaki trafi do szkół z terenu gminy Józefów. Będzie to możliwe dzięki pozyskanym środkom w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Głównym celem i misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Projekt będzie realizowany w gminie Józefów. – To bardzo ciekawy projekt, ale wymaga dużego zaangażowania dyrektorów szkół. Dyrektorzy mają katalog wyposażenia, jaki mogą zakupić. Trzeba było zrobić rozpoznanie, który sprzęt jest potrzebny i będzie przydatny. Do szkół trafi cała masa wyposażenia dostosowanego do potrzeb szkoły – mówił burmistrz Roman Dziura. Do szkoły w Majdanie Nepryskim trafi sprzęt o wartości 60 tys. zł, a do szkoły w Józefowie o wartości 70 tys. zł.   

Celem Laboratoriów Przyszłości jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu u  uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

- Reklama -

Sprzęt ma być zakupiony do końca tego roku. Nie wymaga od samorządu wniesienia wkładu własnego.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.