Moto Tech

- Reklama -

W starostwie zapłacisz kartą

Płatność kartą jest coraz bardziej popularna. Władze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju postanowiły wyjść naprzeciw społecznym oczekiwaniom i wprowadzić ten sposób płatności. Podczas czwartkowej (22 czerwca) sesji Rady Powiatu radni podjęli uchwałę o dopuszczeniu opłat stanowiących dochody budżetu powiatu biłgorajskiego instrumentem płatniczym.

- Reklama -

 Podjęcie uchwały jest związane z planowanym umożliwieniem dokonywania płatności bezgotówkowych za pomocą instrumentu płatniczego, jakim jest karta płatnicza w kasie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Proponowane rozwiązanie stanowi udogodnienie i usprawnienie dla mieszkańców powiatu twierdzi starosta Kazimierz Paterek.

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. prowadzi prace w ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej. Powiat biłgorajski nie poniesie żadnych kosztów związanych z wdrożeniem programu. W ramach programu został opracowany model akceptacji płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem terminali, który będzie bezpłatny zarówno dla urzędu, jak i klientów płatników.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.