- Reklama -

- Reklama -

W Soli rozwinie się sport

Już od najbliższego poniedziałku dzieci i młodzież szkolna z Soli będą korzystać z nowo powstałego kompleksu sportowego. Teraz lekcje wychowania fizycznego będą odbywały się w komfortowych warunkach. Oprócz tego z obiektu będą mogli korzystać mieszkańcy całej gminy. O możliwość korzystania z sali podczas ostatniej sesji pytał miejscowy radny Wiesław Grabias.

- Reklama -

Gmina Biłgoraj dysponuje salami gimnastycznymi w Dereźni, Gromadzie oraz Dąbrowicy. W ostatnim czasie powstała nowa sala gimnastyczna w Soli. Jest to nowoczesny obiekt z prawdziwego zdarzenia na miarę obecnych czasów. Sala jest adekwatna do oczekiwań i potrzeb młodzieży, ale również dla pozostałych podmiotów i mieszkańców lokalnej społeczności. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy radny Wiesław Grabias pytał o możliwość użytkowania nowej sali gimnastycznej w Soli przez młodzież starszą w godzinach popołudniowych, a także o warunki i opłaty za korzystanie z obiektu. Do zapytania radnego odniósł się włodarz gminy Biłgoraj.

Otrzymaliśmy od nadzoru budowlanego pozwolenie na korzystanie z obiektu. Przewidujemy powołanie instytucji zarządzającej wszystkimi obiektami na terenie gminy Biłgoraj zarówno orlikami, jak i salami gimnastycznymi. Młodzież szkolna będzie użytkowała obiekt bezpłatnie, natomiast inne osoby w formie odpłatnej. Warunki korzystania z sali będą zgodne z zarządzeniem wójta, natomiast kwestia opłat będzie wyjaśniona na najbliższej sesji – mówi Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj.

Pierwszeństwo do korzystania z sali sportowej będą miały szkoły.

- Reklama -

Od najbliższego poniedziałku z sali gimnastycznej będą korzystali uczniowie szkoły w ramach zajęć lekcyjnych. Przez kilka lat zajęcia wychowania fizycznego były utrudnione z powodu braku budynku zastępczego na czas budowy nowej sali. Zajęcia sportowe odbywały się na orliku, gdy pogoda na to pozwalała – informuje Jolanta Piekarczyk, dyrektor Zespołu Szkół Podstawowych i Przedszkola im. Mieczysława Pasiaka w Soli.

Nowa sala sportowa posiada siłownię i zaplecze kuchenne, a całość wyróżnia świetna akustyka. Ponadto spełnia wszelkie wymogi, aby rozgrywane na niej były ligowe spotkania piłki ręcznej czy siatkówki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.