- Reklama -

- Reklama -

W sobotę zgasną światła

W sobotę, 26 marca br. o godzinie 20.30 na 60 minut symbolicznie zostaną zgaszone światła na całym świecie w ramach akcji Godzina dla Ziemi WWF. Jak co roku do akcji włącza się również Biłgoraj. O tej godzinie wyłączona zostanie iluminacja budynku UM, BCK oraz OSiR.

- Reklama -

To już 15. edycja tej akcji w Polsce, a 16. na świecie. Akcja obchodzona jest w każdą ostatnią sobotę marca i kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość planety na jedną godzinę ludzie wyłączają światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

Co roku w akcji bierze udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. Dotychczas zgasło m.in. oświetlenie Opery w Sydney, Bramy Indii w Bombaju, piramid w egipskiej Gizie, Bazyliki św. Piotra w Watykanie, wieży Eiffla, Pałacu Buckingham w Londynie oraz Empire State Building w Nowym Jorku, natomiast w Polsce kilkaset obiektów, np. Pałac Kultury i Nauki i Stadion Narodowy w Warszawie, katowicki Spodek, bramy Starego Miasta w Gdańsku, łódzka Manufaktura, Sukiennice i Kościół Mariacki w Krakowie.

urząd MArszałkowski projekt

Jak co roku Miasto Biłgoraj włącza się w to przedsięwzięcie. W ramach wsparcia zostanie wyłączona iluminacja budynku Urzędu Miasta Biłgoraja oraz gmachów Biłgorajskiego Centrum Kultury i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Skutki zmiany klimatu to największe zagrożenie, z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się częściej i są coraz bardziej destrukcyjne. W Polsce to pojawiająca się co roku susza rolnicza, huraganowe wiatry, deszcze nawalne i fale upałów. Co roku w wyniku ekstremalnych zjawisk pogodowych tracimy przynajmniej 9 miliardów złotych i z roku na rok straty finansowe są coraz wyższe. W innych częściach świata to ekstremalne susze, huragany, powodzie błyskawiczne czy podtopienia, będące efektem podnoszenia się poziomu mórz i oceanów. Każdy z nas może podjąć działania na rzecz klimatu. Potrzebne są jednak natychmiastowe, zdecydowane kroki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.