- Reklama -

W siatkę gramy, zdrowie zdobywamy

 

"W siatkę gramy, zdrowie zdobywamy" – to tytuł projektu, który był realizowany przy wsparciu firmy Model Opakowania od lutego do końca czerwca 2017 roku przez Zespół Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Kukiełkach.

 Głównym założeniem projektu było prowadzenie zajęć treningowych dla dziewcząt z drużyny siatkarskiej tejże szkoły. – Chcieliśmy w ten sposób spopularyzować siatkówkę wśród młodzieży oraz podnieść poziom uczestnictwa w sporcie społeczności lokalnej. Dzięki wsparciu finansowemu Firmy Model Opakowania zakupiono stroje sportowe z logo firmy oraz 10 piłek do siatkówki – mówi Jerzy Strzałka, nauczyciel Zespołu Szkół Samorządowych. 

Drużyna dziewcząt rozegrała kilka spotkań: mecz eliminacyjny w Księżpolu, gdzie zajęła II miejsce w powiecie biłgorajskim; zwycięski mecz na dniach otwartych ZSBiO w Biłgoraju, mecz z rodzicami z okazji Dnia Dziecka.

- Reklama -

Ostatni mecz siatkarski odbył się 19 czerwca 2017 roku w hali OSiR w Biłgoraju, gdzie drużyna uczennic zmierzyła się z pracownikami Modela. Spotkanie sędziował Mariusz Zych. Modelowi siatkarze zaprezentowali świetną formę i wygrali mecz 3:0.  

Założeniem projektu było także zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży gimnazjalnej w godzinach popołudniowych oraz wychowanie poprzez rywalizację sportową i współzawodnictwo, wyrównanie szans w dostępie do edukacji (wychowania fizycznego) pomiędzy uczniami z obszarów wiejskich i miejskich, stworzenie warunków umożliwiających dalsze upowszechnianie uprawiania ulubionych dyscyplin sportu.

Serdecznie dziękujemy firmie MODEL za wsparcie finansowe, udział w rozgrywkach, pomoc rzeczową oraz wsparcie w realizacji projektu. Mamy nadzieję, że stroje, które zakupiliśmy, przez wiele lat będą promowały firmę Model przy okazji każdych spotkań sportowych, czy to szkolnych czy pozaszkolnych – dodaje Jerzy Strzałka.

 

Więcej szczegółów z realizacji projektu na fanpage`u "Z MODELEM gramy w siatkówkę"

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.