- Reklama -

W Różańcu powstanie chodnik

Władze Tarnogrodu czynią starania, aby w tym roku w Różańcu Drugim został wybudowany chodnik przy drodze powiatowej. Pomóc mają środki z tzw. programu chodnikowego realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

Jeśli uda się pozyskać środki finansowe, to na terenie gminy Tarnogród po raz drugi będzie realizowany tzw. program chodnikowy ogłoszony przez Starostwo Powiatowe. – Nigdy wcześniej nie było takiego programu. Budowa chodników jest w gestii właściciela drogi, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę z sytuacji finansowej samorządów. Jest inicjatywa i chęć ze strony starostwa, aby te chodniki wybudować. W minionym roku przystąpiliśmy, w tym roku też przystępujemy – informuje burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec.

Wśród mieszkańców pada pytanie, dlaczego władze gminy postawiły na inwestycję w Różańcu Drugim. W minionym roku w ramach tego programu wybudowano 304 m chodnika również w tej miejscowości. Zdaniem władz gminy, właśnie w tej miejscowość jest najmniej chodnika, bo 21% biorąc pod uwagę zwartą zabudowę. W Woli Różanieckiej chodnika jest 40%, w Różańcu Pierwszym 53%, Luchowie Górnym 85%. Najlepsza sytuacja jest w Luchowie Dolnym. – Powinniśmy budować chodniki tam, gdzie jest ich najmniej. Mamy pomysł, abyśmy temat chodników docelowo zamknęli. Mam nadzieję, że przy wspólnej chęci uda się to zrobić. Trzeba zrobić raz a konkretnie. Będzie nas to kosztowało, ale trzeba – mówi burmistrz. Dodaje, że chodnik to nie komfort, ale bezpieczeństwo. – Ruch na terenie naszych miejscowości wzrósł znacznie od momentu otwarcia autostrady A4. Musimy temu wyjść naprzeciw i mam nadzieję, że zrobimy to – mówił.

- Reklama -

Radni zabezpieczyli 200 tys. zł na budowę chodnika. Powstałoby 357 m chodnika.

Przypomnijmy, że do 5 czerwca trwał nabór zadań  w ramach Pilotażowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych Uczestników Ruchu i Rowerzystów przy Drogach Powiatowych Powiatu Biłgorajskiego. Program przewiduje udzielanie jednostkom samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego dotacji z budżetu powiatu na realizację zadań związanych z budową, przebudową lub remontami chodników, ciągów pieszo-jezdnych i ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych. Maksymalna kwota dotacji z budżetu powiatu biłgorajskiego na jedno zadanie w danym naborze wniosków wynosi 150 000 zł. Udział dotacji z budżetu powiatu wynosi maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych zadania.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Robert mówi

    Władze co jakiś czas obwieszczają: planujemy, przygotowujemy się, powstanie (kiedyś)… itp. A kiedy będzie złożyliśmy wniosek i zrobiliśmy? Jak na razie wszelkie prace z projektów poprzednika. Smutne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.