- Reklama -

- Reklama -

W rocznicę wyboru papieża Polaka

 

Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele trzech powiatów – biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Recytatorzy wykonywali po jednym utworze Karola Wojtyły, a wokaliści po dwie piosenki o tematyce religijnej.
 

Spośród recytatorów jury przyznało dwa pierwsze miejsca gimnazjalistkom Zuzannie Kuszce z Łukowej i Natalii Pasce ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim. Obydwie deklamowały "Pieśń o słońcu niewyczerpanym". Na drugie miejsce zasłużyły Karolina Smoluch z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie i Agnieszka Wołowiec z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie, a trzecie – również ex aequo – zdobyły Monika Wolanin z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju i Zuzanna Luchowska z Gimnazjum w Łukowej. Członkowie komisji przyznali też trzy wyróżnienia, które odebrali Jagoda Poluha z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Kaja Peć z oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej w Józefowie i Patryk Franczak z RCEZ w Biłgoraju.

- Reklama -

Jurorzy nie szczędzili również nagród za występy wokalne, które przyznali w trzech kategoriach wiekowych. Spośród uczniów z klas I – III szkół podstawowych dwa pierwsze miejsca przypadły zespołowi "Kukuryku" z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu za utwory "Ave Maria" i "Pioseneczka" oraz "Wiolinkom" z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu za piosenki "Coś się święci" i "Osiem błogosławieństw".

W grupie uczniów starszych klas podstawówek najlepsze oceny jurorów zebrały "Iskierki" z GOK w Nieliszu, które wykonały utwory "Błogosławieni" i "Mój ląd". Na drugą nagrodę zasłużyły "Kręciołki" z CKiBP w Zwierzyńcu, a na trzecią "Kukiełeczki" z SP Tereszpol Kukiełki.
 

W kategorii gimnazjum – liceum pierwsze miejsce jury przyznało Mai Rębisz z Tomaszowskiego Domu Kultury, która zaśpiewała "Mój ląd" i "Ojciec świata". Drugie miejsca otrzymały Aleksandra Halusiak także z TDK i Julia Stepaniuk z Centrum Muzycznego "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim, a trzecią nagrodę odebrała Kaja Peć z oddziału gimnazjalnego SP w Józefowie. Ponadto wyróżnienia pierwszego stopnia otrzymały Chór Zespołu Szkół w Krasnobrodzie i Zespół "Nepryszki" z oddziału gimnazjalnego SP w Majdanie Nepryskim, a wyróżnienia drugiego stopnia odebrały kolejne gimnazjalistki – Wiktoria Buczkowska z SP w Majdanie Nepryskim i Aleksandra Pogudz z SP w Józefowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, a tegoroczne występy oceniali Beata Momot z chóru "Ale Cantare" z Płoskiego, wikariusz parafii w Józefowie ksiądz Tomasz Leńczuk oraz aktor i multiinstrumentalista z Zamościa Michał Dudziński.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.