Lokuj w przyszłość

- Reklama -

W przedszkolu będzie cieplej i oszczędniej

Budynek przedszkola w Józefowie czeka gruntowny remont. Przetarg na termomodernizację obiektu jest ogłoszony, a część pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z funduszy unijnych.

– Budynek nie jest bardzo stary, bo pochodzi z początku lat 90., ale poprzez termomodernizację chcemy znacznie ograniczyć koszty jego utrzymania. Stąd konieczność m.in. docieplenia fundamentów, ścian i stropu, wymiany kotła gazowego i centralnego ogrzewania, a także zamontowania nowego oświetlenia LED i prawie 30 paneli fotowoltaicznych – wylicza burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Firma, która wygra przetarg ma również wykonać nową elewację oraz nawierzchnię na schodach i części tarasu.

- Reklama -

– W tym samym obiekcie w tym roku powstanie jeszcze pierwszy żłobek samorządowy dla dzieci w wieku do 3 lat z placem gier i zabaw. Na ich potrzeby dostosujemy jedno z pomieszczeń, które będzie wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. Szacunkowa wartość całego projektu wraz z zatrudnieniem personelu przekracza 1 milion 100 tysięcy złotych, z czego do 95 procent kosztów kwalifikowalnych będzie stanowić dotacja z Europejskiego Funduszu Społecznego – dodaje Burmistrz Dziura.

Większość środków na termomodernizację przedszkola również będzie pochodzić z funduszy unijnych. Na ten cel Gmina Józefów otrzyma do 85 procent kosztów netto.

Oferty firm, które chcą zrealizować tę inwestycję są przyjmowane do 9 kwietnia, a termin realizacji robót jest wyznaczony na koniec wakacji.

Na nowy rok szkolny ma być gotowy także żłobek, ale przetarg na tę inwestycję jeszcze nie został ogłoszony.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.