Życzenia – Nadleśnictwo Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

W Potoku Górnym świętowano odzyskanie niepodległości

11 listopada to dla wszystkich Polaków bardzo ważny dzień. W Potoku Górnym również nie zapomniano o bohaterach, którzy walczyli o niepodległość ojczyzny.

W 2021 roku obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminie Potok Górny obchody rozpoczęły się tradycyjnie Mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym. Tam miała miejsce krótka część artystyczna.

– Dziś obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To bardzo ważne, abyśmy tego dnia pamiętali o wszystkich, którzy przelewali krew w walce o jej niepodległość. Jest to obowiązek każdego Polaka – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny.

- Reklama -

Delegacje wieńcowe złożyły symboliczne wiązanki przy pomniku Józefa Piłsudskiego oraz tablicy pamiątkowej na skwerze.

– W dobie zakłamywania historii, gdy próbuje się robić z ofiary kata, a z kata ofiarę, w momencie, kiedy na wschodniej granicy mamy realne zagrożenia, postawa patriotyczna jest szczególnie ważna. Ta wolność, którą wywalczyli nasi przodkowie, nie jest nam dana na zawsze. Musimy o nią walczyć i przekazywać te wzorce przyszłym pokoleniom – dodaje wójt gminy Potok Górny.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Ja mówi

    Dlaczego tak skromnie. Tylko 2 jednostki osp a przecież w gminie jest 10.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.