- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Potoku Górnym śpiewali kolędy i pastorałki

- Reklama -

Niedzielne popołudnie w Potoku Górnym upłynęło pod znakiem najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Na scenie swoje talenty prezentowały grupy kolędnicze i soliści ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Wystąpili: grupa kolędnicza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szyszkowie, grupa kolędnicza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Potoku Górnym oraz zespół flecistek, grupa kolędnicza z Publicznego Gimnazjum w Lipinach Dolnych, grupa kolędnicza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych Borowina. Oprócz grup kolędniczych zaprezentowali się także soliści i duety. Byli to: Wiktoria Szyszka  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych, Paulina Derda z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych (zagrała kolędę na saksofonie), Kinga Hacia z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach Dolnych, Klaudia Zwolak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach Dolnych, Nikola Ćwikła z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szyszkowie, Natalia Deryło z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szyszkowie, Wiktoria Ćwikła z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szyszkowie (zagrała kolędę na klarnecie), duet Wiktoria Ćwikła i Ilona Działo z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szyszkowie, Natalia Dorocicz z Publicznego Gimnazjum w Szyszkowie, Samanta Bucior z Publicznego Gimnazjum w Lipinach Dolnych.

- Reklama -

Po wysłuchaniu młodych artystów komisja oceniająca wyróżniła solistkę Nikolę Ćwikla z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szyszkowie. 

Za udział w przeglądzie wszystkim artystom dziękował wójt gminy Edward Hacia. Każda grupa kolędnicza i indywidualni artyści zostali uhonorowani dyplomami, statuetkami i upominkami. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Potoku Górnym.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.