- Reklama -

- Reklama -

W „Piątce” powstała strefa relaksu i kreatywności

W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto „strefę relaksu i kreatywności”. Nowocześnie zaaranżowana przestrzeń na świeżym powietrzu służyć będzie uczniom. Będą mogli oni wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.

- Reklama -

Dwadzieścia siedem wygodnych puf-worków wypoczynkowych i kolorowe stoliki ustawione na sztucznej trawie, a wszystko to na zadaszonej przestrzeni ponad stu metrów kwadratowych – tak wygląda „strefa relaksu i kreatywności”, czyli nowe miejsce w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Niezagospodarowany dotąd plac na świeżym powietrzu, otoczony z każdej strony murami szkoły, zyskał nowe życie.

– Z naszej propozycji skorzystają przede wszystkim uczniowie szkoły, którzy będą mogli odpocząć między zajęciami. Miejsce to będzie też wykorzystywane do prowadzenia różnego rodzaju zajęć edukacyjnych dla uczniów wszystkich klas, ale także wychowawczych i opiekuńczych, np. dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej lub oddziału zerowego – mówiła podczas oficjalnego otwarcia „strefy” Teresa Bogdanowicz-Bordzań, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju.

– Mam nadzieję, że będzie to takie miejsce, gdzie nasi uczniowie będą czuli się swobodnie. Wygodnie i w komfortowych warunkach można tu przyjść, odpocząć, miło spędzić czas i odbudować ograniczone przez pandemię relacje rówieśnicze – dodała Barbara Okoń, pomysłodawczyni projektu.

- Reklama -

– Uważam, że to bardzo dobry pomysł, bo do tej pory w naszej szkole brakowało miejsca do wypoczynku. Myślę, że lekcje prowadzone w takich warunkach mogą być bardzo ciekawe – dzieliła się swoimi wrażeniami Karolina Luchowska, uczennica szkoły.

Otwarciu „strefy” towarzyszyło wspólne czytanie fragmentu „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w ramach dziesiątej edycji Narodowego Czytania przygotowane przez uczniów klasy 7b pod kierunkiem Doroty Margol i Barbary Okoń.

„Strefa relaksu i kreatywności” powstała dzięki staraniom działającego przy szkole Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych „Piątka”, które zrzesza nauczycieli, dyrekcję oraz rodziców uczniów. Z inicjatywy stowarzyszenia powstała już m.in. szkolna telewizja.

Projekt „Strefa relaksu i kreatywności przy Szkole Podstawowej nr 5” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.