- Reklama -

- Reklama -

W ośrodku zdrowia brakuje specjalistów

O lekarzy specjalistów w gorajskim ośrodku zdrowia pytał podczas jednej z sesji Rady Gminy Goraj radny Paweł Kuraś. Jego zdaniem, brakuje m.in. kardiologa czy ortopedy.

Na jednej z sesji Rady Gminy Goraj radny Paweł Kuraś zgłosił interpelację dotyczącą dostępności usług opieki zdrowotnej. Jego zdaniem, wśród mieszkańców gminy bardzo często pojawiają się pytania dotyczące lekarzy specjalistów w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Goraju. – Brakuje dyżurów takich specjalistów jak np.: kardiolog, ginekolog czy ortopeda, fizjoterapeuta. Często trzeba jeździć do innych miejscowości, co znacznie wydłuża czas i generuje dodatkowe koszty. Takich porad lekarskich potrzebują też często nasi seniorzy, co wiąże się dla nich również z dodatkowym wysiłkiem fizycznym dotarcia do właściwego lekarza – mówił radny.

Podkreślił, że  NZOZ w Goraju spełnia swoją rolę w zakresie zapewnienia podstawowej ochrony zdrowia. Jego zdaniem, mieszkańcy oczekują czegoś więcej, a mianowicie rozwijania placówki, ściągania nowych lekarzy specjalistów. – Świat idzie do przodu i tego samego ludzie oczekują od tego typu instytucji – argumentował.

Paweł Kuraś dodał, że podstawowa opieka zdrowotna jest zadaniem publicznym o znaczeniu lokalnym leżącym w gestii samorządu gminnego, jest zadaniem własnym gminy. Dlatego zwrócił się z prośbą do wójta o podjęcie rozmów, w porozumieniu z Komisją Spraw Społecznych Rady Gminy Goraj, z NZOZ w Goraju, w celu poszerzenia oferty usług opieki zdrowotnej o nowych lekarzy specjalistów. – Oczywiście, Urząd Gminy nie posiada bezpośredniego wpływu na funkcjonowanie NZOZ-u, wierzę jednak, że mimo tego podejmie ten temat i spróbuje usiąść do rozmów z wyżej wymienioną placówką dla dobra wspólnego mieszkańców. Wątpliwości mieszkańców budzi także fakt, że spora część budynku nadal pozostaje niewykorzystana, a ludzie mają w pamięci to, jak niegdyś na parterze budynku funkcjonowała rehabilitacja pacjentów – dodał.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. abc mówi

    Przede wszystkim psychiatrę sprowadzić należy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.