- Reklama -

W Obszy zapłonął ogień niepodległości

"Ognie Niepodległości" to inicjatywa lubelskiego hufca Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, której patronuje wojewoda i jednocześnie przewodniczący Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w województwie lubelskim. W tym roku ognie zapłonęły w wybranych miejscach, natomiast we wszystkich gminach takie spotkania są planowane za rok, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 
W Obszy symboliczne ognie zapłonęły wieczorem, 10 listopada. Przy ognisku zgromadzili się samorządowcy, leśnicy z Nadleśnictwa Józefów, strażacy, uczniowie gimnazjum i mieszkańcy gminy. Wójt Andrzej Placek odczytał zebranym odezwę, a młodzież gimnazjalna przedstawiła okolicznościową akademię.
Główne obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się następnego dnia. 11 listopada samorządowcy i mieszkańcy gminy w towarzystwie orkiestry dętej przemaszerowali do kościoła parafialnego. Wzorem lat ubiegłych w kościele uczniowie gimnazjum w Obszy przedstawili montaż słowno-muzyczny. Później w uroczystej Mszy świętej zebrani modlili się za Ojczyznę. Po Mszy przemaszerowano pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, by złożyć tam kwiaty i zapalić znicze.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.