- Reklama -

- Reklama -

W Obszy ludzie oszaleją ze szczęścia?

Ponad 30 gospodarstw domowych w gminie Obsza ma już węgiel, kupiony na preferencyjnych warunkach. Kolejny transport ma dotrzeć w piątek i sobotę 9 i 10 grudnia. Jeśli gmina będzie go mogła odebrać z "Bogdanki" do dyspozycji mieszkańców surowiec będzie po weekendzie.

- Reklama -

 

 

- Reklama -

– Pierwsze dwa transporty węgla przyjechały do Obszy w ubiegłym tygodniu i od razu zostały rozdysponowane. Łącznie było to około 50 ton węgla i teraz również mamy odebrać podobną ilość. Dystrybucja odbywa się w jednym składzie przy sklepie Edwarda Czerniaka w Zamchu – mówi wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Mieszkańcy, którzy złożyli wniosek na zakup węgla po preferencyjnej cenie, najpierw otrzymują informację o dostępności surowca od pracowników urzędu gminy. Potem powinni zgłosić się po odbiór dokumentów, potrzebnych do dokonania płatności, a po opłaceniu, również w urzędzie, muszą odebrać fakturę, uprawniającą do odbioru węgla w wyznaczonym terminie ze składu w Zamchu.

Tona surowca kosztuje 1910 złotych i nie obejmuje transportu węgla pod konkretny adres. Taką usługę na oddzielnych zasadach i za dodatkową opłatą można uzgodnić z właścicielem składu.

W gminie Obsza wnioski na zakup surowca na preferencyjnych warunkach złożyło ponad 230 gospodarstw domowych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.