- Reklama -

W Obszy czytali „Przedwiośnie”

Przedstawiciele władz i jednostek samorządowych z gminy Obsza, uczniowie miejscowych szkół oraz czytelnicy i miłośnicy biblioteki mają swój udział w tegorocznej akcji "Narodowe Czytanie". Oprócz lektury "Przedwiośnia", uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchania patriotycznych wierszy, przygotowanych z okazji jubileuszu odzyskania niepodległości, a o oprawę muzyczną zadbali przedstawiciele ogniska muzycznego z miejscowego ośrodka kultury.

O potrzebie czytania i popularyzacji rodzimej literatury przed przystąpieniem do lektury mówili wójt gminy Obsza Andrzej Placek i dyrektor ośrodka kultury Bożena Bednarczuk. Zaproszenie do udziału w „Narodowym Czytaniu” przyjęli również pracownicy urzędu gminy, miejscowego banku spółdzielczego, członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki oraz nauczyciele i uczniowie ze szkół w Obszy i Babicach.

– Każdego roku staramy się urozmaicać program spotkań dodatkowymi elementami. Były już pokazy strojów z epoki „Trylogii” i wystawa „Lalek” przy okazji czytania dzieła Bolesława Prusa, a tym razem postawiliśmy na patriotyczne wiersze. Czytały je członkinie koła przyjaciół naszej placówki, które w ten sposób nawiązały do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – relacjonuje Krystyna Padiasek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Obszy.

- Reklama -

Akcja była połączona z podsumowaniem plebiscytu ze znajomości „Przedwiośnia” i twórczości Stefana Żeromskiego, który odbywał się od wiosny tego roku. – Jego uczestnicy odpowiadali na 10 pytań, wydrukowanych na specjalnych kuponach. Spośród około 80 osób, prawie 50 wywiązało się z tej roli znakomicie i to one wzięły udział w losowaniu nagród w trzech kategoriach wiekowych. Po dwie trafiły do dzieci, młodych i dorosłych czytelników – dodaje Krystyna Padiasek.
Dopełnieniem spotkania były wystawy poświęcone Stefanowi Żeromskiemu i obchodom Święta Niepodległości w gminie Obsza.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.