- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W nowy rok z nowym sprzętem

Z uśmiechem na twarzy w Nowy Rok 2022 wejdą strażacy z miejscowości Tereszpol-Zaorenda. A to dlatego, że otrzymali doposażenie swojej jednostki o wartości 40 tys. zł.

To nie pierwszy zastrzyk pomocy dla druhów z tej gminy. W połowie grudnia br. ochotnicy z Lipowca dostali nowe mundury bojowe. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Mają w czym gasić pożary (kliknij tutaj). 

W piątek 17 grudnia w remizie OSP w Tereszpolu-Zaorendzie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego dla strażaków z tej części Tereszpola. Za środki w kwocie ponad 40 tys. zł zakupiono 10 kompletów strojów strażackich oraz 7 hełmów. Pieniądze na ten cel pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości. Wsparcia finansowego do zakupu sprzętu udzieliło również Nadleśnictwo Biłgoraj.

- Reklama -

W przeciągu dwóch lat z Funduszu Sprawiedliwości doposażono cztery jednostki z terenu gminy Tereszpol. To już trzeci wniosek, który zaowocował wsparciem. We wcześniejszym rozdaniu  podobne doposażenie otrzymali ochotnicy z jednostek OSP w Tereszpolu-Kukiełkach oraz Szozdach. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa stanu bezpieczeństwa strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych.

W spotkaniu udział wzięli: wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec, wójt gminy Tereszpol, radny Rady Gminy Henryk Kulasza, radny Rady Gminy Janusz Gnida, komendant gminny oraz druhowie OSP.

red. 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.