- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

W nowy rok z nowym sprzętem

Z uśmiechem na twarzy w Nowy Rok 2022 wejdą strażacy z miejscowości Tereszpol-Zaorenda. A to dlatego, że otrzymali doposażenie swojej jednostki o wartości 40 tys. zł.

- Reklama -

To nie pierwszy zastrzyk pomocy dla druhów z tej gminy. W połowie grudnia br. ochotnicy z Lipowca dostali nowe mundury bojowe. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Mają w czym gasić pożary (kliknij tutaj). 

Grzegorz Wróbel

W piątek 17 grudnia w remizie OSP w Tereszpolu-Zaorendzie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego dla strażaków z tej części Tereszpola. Za środki w kwocie ponad 40 tys. zł zakupiono 10 kompletów strojów strażackich oraz 7 hełmów. Pieniądze na ten cel pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości. Wsparcia finansowego do zakupu sprzętu udzieliło również Nadleśnictwo Biłgoraj.

W przeciągu dwóch lat z Funduszu Sprawiedliwości doposażono cztery jednostki z terenu gminy Tereszpol. To już trzeci wniosek, który zaowocował wsparciem. We wcześniejszym rozdaniu  podobne doposażenie otrzymali ochotnicy z jednostek OSP w Tereszpolu-Kukiełkach oraz Szozdach. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa stanu bezpieczeństwa strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych.

W spotkaniu udział wzięli: wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec, wójt gminy Tereszpol, radny Rady Gminy Henryk Kulasza, radny Rady Gminy Janusz Gnida, komendant gminny oraz druhowie OSP.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

red. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.