- Reklama -

- Reklama -

W niedzielę koncert w Biłgoraju. Wstęp jest wolny

Tęskniliście już za jakimś koncertem w Biłgoraju? Proszę bardzo, będzie w najbliższą niedzielę. 12 lutego o godz. 13.00 w Biłgorajskim Centrum Kultury odbędzie się koncert młodzieżowych Ukraińskich Zespołów Ludowych. Zatańczą i zaśpiewają Ludowy Zespół Tańca „Młodość” i Ludowy Zespól Wokalny „Czerwona ruta”. Wstęp jest wolny.

- Reklama -

Zespół taneczny „Młodość” i grupa wokalna „Czerwona ruta” to formacje młodzieżowe, które na co dzień działają w domu kultury w Czerwonogradzie w obwodzie lwowskim. Występują razem, dlatego w ich programie można zobaczyć zarówno śpiew jak i taniec. Występy obu zespołów są bardzo wysoko oceniane za swój profesjonalizm oraz ciekawy i różnorodny repertuar. „Młodość” zachwyca ponad 30 różnymi układami tanecznymi a „Czerwona ruta” ma w swoim repertuarze ponad 200 utworów. Zespoły biorą udział w festiwalach krajowych, międzynarodowych i licznych konkursach. Koncertowały w wielu krajach m.in.: we Francji, Niemczech, Polsce, Szwajcarii, Grecji, Bułgarii, Macedonii, Słowenii i Finlandii.

 

- Reklama -

Ludowy Zespół Tańca „Młodość” działa pod kierunkiem Ludmyły Pribegi zaś kierownikiem Ludowego Zespołu Wokalnego „Czerwona ruta” jest Iwanna Eichorn.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.