- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W niedzielę koncert w Biłgoraju. Przyjeżdżają kapele podwórkowe

W niedzielę w Biłgoraju - Zlot Kapel Podwórkowych. Na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury wystąpią kapele m.in.: z Biłgoraja, Werbkowic i Szczebrzeszyna. Początek o godzinie 17:00, a wstęp oczywiście wolny.

- Reklama -

Kapele podwórkowe to zjawisko kiedyś bardzo popularne w krajobrazie wielu polskich miast, a najbardziej przedwojennego Lwowa, gdzie niemal każda ulica miała swój zespół. Historia koncertów kapel podwórkowych w Biłgoraju ma ponad 30 lat. Na początku spotkania z kapelami miały formę festiwali, podczas których kapele chodziły po mieście i grały głównie pieśni ulic Lwowa i Warszawy.
Obecnie biłgorajski zlot daje wciąż możliwość obcowania z tym specyficznym rodzajem muzyki- muzyką ulic, podwórek czy zaułków. W Zlocie Kapel Podwórkowych corocznie bierze udział kilka kapel, które prezentują zróżnicowany repertuar. W ich wykonaniu możemy usłyszeć dawne teksty i melodie folkloru miejskiego a także utwory nawiązujące do dzisiejszych czasów, poruszające aktualne problemy danych miast czy osiedli.

- Reklama -

W niedzielę na biłgorajskiej scenie zagrają:
Szczebrzeska kapela Podwórkowa
Kapela „Stah” z Werbkowic
Tomaszowska Kapela Podwórkowa
„Swojacy” z Kraśnika
„Wygibusy” z Biłgoraja

 

 

info: BCK

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.