- Reklama -

- Reklama -

W niedzielę dożynki! Co będzie działo się w gminach?

Przed nami wielka zabawa i to niemal w całym powiecie biłgorajskim.Dożynki Gminne to ważna uroczystość w naszym powiecie. Większość gmin do tego święta przygotowuje się od dawna. Znamy już program niedzielnych uroczystości.

- Reklama -

W najbliższą niedzielę 21 sierpnia odbędą się one w większości gmin naszego powiatu. Co w programach przygotowali organizatorzy z okazji święta plonów?
 Aleksandrów, Biszcza, Księżpol, Obsza, Potok Górny, Tarnogród, Tereszpol i Turobin to gminy, w których dożynki odbędą się 21 sierpnia.
We wszystkich gminach święto plonów rozpocznie się tradycyjnie od  przejazdów korowodów, pokazów wieńców oraz  mszy świętych. Obowiązkowym punktem będą  również przemówienia i występy artystyczne lokalnych twórców i zaproszonych gości. Koła Gospodyń Wiejskich zadbają, by nikt na Dożynkach nie był głodny.

Organizatorzy w większości gmin zapewniają również darmowe atrakcje dla dzieci.   Ponadto wydarzeniu towarzyszyć będą  koncerty zaproszonych gwiazd i zespołów.  Mniej lub bardziej znani artyści wystąpią na gminnych scenach – niektórzy będą w dwóch miejscach. Zespół VEEGAS o 20:30 wystąpi w Obszy, a o 23:00 da kolejny koncert w Potoku Górnym.

We wszystkich gminach przewidziano również  zabawy pod gołym niebem  do późnych godzin. Ale niektóre gminy wyszły poza schemat i przygotowały dodatkowe atrakcje.  W Aleksandrowie odbędzie się konkurs na najlepiej „udekorowaną posesję”. W Obszy wystawią widowisko obrzędowe „Pranie”.  W Potoku Górnym wystąpią Cheerleaderki, a w Woli Różanieckiej (gmina Tarnogród) odbędzie się Turniej Strażacki jednostek OSP Tarnogród.  W najbliższą niedzielę będzie więc w czym wybierać – oby tylko pogoda dopisała.
A co z pozostałymi gminami? Gminie Łukowa przypadł w udziale zaszczyt organizacji Dożynek Powiatowych, które odbędą się 28 sierpnia. Gmina Biłgoraj Dożynki planuje 4 września. Gmina Frampol już od wielu lat nie organizuje dożynek gminnych, ale 21 sierpnia zaprasza o godzinie 16:00  na Piknik Sąsiedzki w Parku Miejskim we Frampolu. W gminie Goraj nie ma tradycji organizowania Dożynek Gminnych, ale  są tam trzy parafie,  w których  odbędą się  dożynki parafialne.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.