- Reklama -

W nagrodę do stolicy

 
22 maja gimnazjaliści z biłgorajskich szkół wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili m.in. sejm i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Sejm RP oraz Muzeum Powstania Warszawskiego odwiedzili laureaci konkursu Ekologicznie – Patriotycznie. Odbył się on pod patronatem poseł na Sejm RP Agaty Borowiec. –  Cieszę się, że kolejną już grupę mogłam oprowadzić i opowiedzieć o pracy parlamentarzysty  – mówi poseł.

Na konkurs zorganizowany przez poseł Agatę Borowiec i Stowarzyszenie Centrum Wiedzy, Innowacji i Rozwoju zgłosiło się kilkanaście drużyn ze szkół gimnazjalnych w Aleksandrowie, Dereźni, Dąbrowicy, Tereszpolu-Zaorendzie, Lipinach Dolnych, Tereszpolu-Kukiełkach, Szyszkowie. Forma zgłoszonych prac konkursowych to rysunek, opowiadanie, wiersze, makiety, prezentacje multimedialne, gazetki, plakaty, piosenki. 

5 maja br. w gmachu Zespołu Szkół im. ONZ w Biłgoraju odbył się trzeci etap tej rywalizacji uczniowskiej. Sześć trzyosobowych drużyn miało za zadanie wykazać się wiedzą przed komisją. Po ponaddwugodzinnej dyskusji z młodzieżą jurorzy ogłosili wyniki.

I miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy klasa III

Nagroda: wyjazd dla całej klasy do Warszawy, zwiedzanie budynku Sejmu RP oraz wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego.

II miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni klasa II

- Reklama -

Nagroda: bilety do kina dla całej klasy na wybrany film; nagroda od ks. dyrektora KRZ zwiedzanie siedziby rozgłośni, nagranie audycji.

III miejsce – Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie klasa II B

Nagroda: gadżety elektroniczne.

IV miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy klasa I

V miejsce – Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie klasa II

VI miejsce – Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie klasa I B

Przyznano również trzy wyróżnienia i cenne nagrody w postaci tabletów i smartwatcha dla Gabrieli Okoń, Martyny Larwy i Krystiana Motka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Nagrody otrzymali również opiekunowie zwycięskich drużyn.

Była też niespodzianka dla wszystkich finalistów konkursu (18 uczniów, 5 wychowawców). W ramach wyróżnienia otrzymali możliwość wyjazdu do Warszawy i zwiedzenia parlamentu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.