- Reklama -

- Reklama -

Dąb dla Europy posadzono w Nadrzeczu

W niedzielne popołudnie 4 października po zakończonym Ogólnopolskim Biegu Ulicznym 10-tka po Ziemi Biłgorajskiej, który swój finał miał Nadrzeczu, nieopodal świetlicy wiejskiej posadzono dąb. Będzie on symbolem Unii Europejskiej i korzyści, jakie płyną z przynależności do niej, m.in. rozwoju takich małych miejscowości, jaką jest Nadrzecze.

- Reklama -

O wydarzeniu sportowym, które patronatem objęli wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński oraz burmistrz miasta Biłgoraj, pisaliśmy w artykule pt. XXXII Ogólnopolski Bieg Uliczny 10-tka po Ziemi Biłgorajskiej (Kliknij tutaj). W tym roku partnerem 32. Ogólnopolskiego Biegu  Ulicznego 10-tka po Ziemi Biłgorajskiej zostało przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Polsce, które ufundowało medale i gadżety dla wszystkich uczestników. Wydarzenie odbyło się pod hasłem Bieg dla Europy. 

– Chcemy podkreślić, że nasze członkostwo w Unii Europejskiej w dużej mierze wpłynęło na rozwój naszych ziem, naszej małej ojczyzny jaką jest Ziemia Biłgorajska. Przykładem tego jest wybudowana ze środków unijnych świetlica w Nadrzeczu, która spełnia wiele funkcji dla mieszkańców. Jako symbol tego posadziliśmy dziś dąb wspólnie z zastępcą burmistrza miasta Biłgoraja Jarosławem Bondyrą oraz uczestnikami dzisiejszego biegu – mówi Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj. – Dąb ten świadczy o zielonym ładzie, o który zarówno dba Unia Europejska, jak i my mieszkańcy – dodaje.   

- Reklama -

Wójt gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński: 

Samorządowcy posadzili dąb wraz z uczestnikami biegu ulicznego oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju Elizą Rafał.

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź