karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

W Łukowej wszystko będzie jasne

W całej gminie Łukowa będzie wymienione oświetlenie uliczne. Pojawią się nowoczesne i energooszczędne lampy: - Liczymy, że jeszcze w tym roku nie tylko zacznie się wymiana, ale zdołamy te prace zakończyć - mówi wójt Stanisław Kozyra. Gmina szacuje, że wymiana oświetlenia będzie kosztować blisko 1,7 mln złotych. Ale pieniądze na inwestycję są zapewnione.

- Reklama -

– Nowe oświetlenie pojawi się w całej gminie Łukowa bez wyjątku. Mówimy o wszystkich nowych lampach, a będzie ich ponad czterysta sztuk. Do tej pory nowych lamp ledowych praktycznie jeszcze nie mieliśmy, ale mamy zapewnione dofinansowanie na ten cel. Jest kilkanaście sztuk, ale już widać, że to dobry pomysł. Raz, że jest znacznie widniej i bezpieczniej dla mieszkańców, a dwa, te nowe lampy zużywają po prostu mniej energii i gmina zaoszczędzi na rachunkach. Liczymy, że większość prac uda się zrealizować jeszcze do końca 2023 roku. Mamy oczywiście oświetlenie uliczne we wszystkich miejscowościach, ale te wszystkie lampy, sukcesywnie pójdą do wymiany. To stare „sodówki” i trzeba ja zastąpić innym oświetleniem. W niektórych miejscach będzie likwidacja słupów. To stare telekomunikacyjne słupy, które straszą ludzi i trzeba się tego pozbyć – tłumaczy Stanisław Kozyra, wójt gminy Łukowa.

Przetarg, który wyłoni wykonawcę wymiany oświetlenia ma być rozstrzygnięty w najbliższych dniach.

 

Więcej o tym co dzieje się we wszystkich gminach powiatu biłgorajskiego, przeczytacie w jednym miejscu. W papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. W kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim.

- Reklama -

A na bieżąco informacje z gmin, przekazujemy w najlepszym lokalnym portalu:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

 

 

fot: zdjęcie ilustracyjne (jastkow.pl)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.