- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W Łukowej dziś świętują. I koncert grupy z Poznania (foto)

To ważny dzień w gminie Łukowa. Tam dziś nie tylko walentynki, ale też święto i jubileusz. Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej ma 45 lat. Była wspólna modlitwa, jest też i koncert. Ludzi całkiem sporo, a występuje grupa "Lumen", która do Łukowej przyjechała aż z Poznania. Nowa Gazeta Biłgorajska jest oczywiście na miejscu i przekazuje jubilatom szczere i najlepsze życzenia.

- Reklama -

W uroczystościach z okazji 45-lecia GOK-u w Łukowej udział wzięli pracownicy GOK, koła Gospodyń wiejskich, zespoły śpiewacze, orkiestra, grupa dunajnicza oraz młodzież, która działa przy Domu Kultury.

 

Występ  zespołu Lumen poprzedziła msza święta oraz krótkie okolicznościowe przemówienie z okazji 45-lecia Domu Kultury.  Była to chwila podziękowań oraz wspomnień oraz podsumowań dotyczących placówki:

 

-Chciałam serdecznie podziękować księdzu proboszczowi za mszę świętą. Bardzo się cieszę, że są dziś obecni byli pracownicy Domu Kultury. Bardzo serdecznie dziękuję za obecność, za pracę, jaką włożyliście w funkcjonowanie GOK-u. Witam i dziękuje za pracę obecnym pracownikom oraz instruktorom pracującym z nami.  Nasz GOK miał szczęście do bardzo dobrych instruktorów. Z codziennych zajęć rozwijających zdolności artystyczne  w Domu Kultury korzysta około 90 dzieci – mówiła Wiesława Kubów, dyrektor GOK  w Łukowej.

 

Dyrektor dziękowała przyjaciołom Domu Kultury oraz  inicjatorom wszelkich działań, którzy przyczyniają się do funkcjonowania GOK-u.

 

Dyrektorka natomiast otrzymała kwiaty i podziękowania od pracowników:

-Takie chwile jak dzisiaj są po to, żeby się zatrzymać, przyjrzeć i docenić coś wspaniałego, co nie jest dane nam raz na zawsze i o co dobrze jest nieustannie dbać. Z encyklopedii dowiemy się, że celem działalności GOK-u jest upowszechnianie sztuki, kultury, wiedzy oraz rekreacja dla społeczności lokalnej i kultywowanie jej tradycji. Każda osoba z naszej gminy, w każdym wieki znajdzie w naszym Domu Kultury coś dla siebie (…) Ale GOK to nie tylko budynek, tworzą go przede wszystkim ludzie, którzy sprawiają, że nie brak nam motywacji i zapału do dalszego działania. Ludzie, którzy sprawiają, że jest o nas głośno nie tylko w powiecie czy województwie, ale w całej Polsce – mówiły pracownice GOK dziękując dyrektor.

 

- Reklama -

Przed zebraną w kościele parafialnym publicznością wystąpiła formacja Lumen, która zaprezentowała widowisko słowno – muzyczne  „Jeśli mnie kochasz…” opart na dzienniku duchowym św. Teresy Wielkiej.

 

Na koniec był tort, a wszyscy goście otrzymali ….list miłosny.

 

Zobacz także: https://gazetabilgoraj.pl/dzis-koncert-w-lukowej-swietuje-miejscowy-gok-wywiad/

 

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.