- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

W Księżpolu też już trwa wielkie święto (foto)

Dr SWAG będzie gwiazdą muzyczną dożynek gminnych w Księżpolu, które właśnie się rozpoczęły. Na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury czekają stoiska przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, jest oczywiście scena i będzie też rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stoisko dożynkowe.

- Reklama -

Starostowie gminni w tym roku to Beata Ciosmak z Księżpola i Zbigniew Kuceł z Budzynia. Pani Beata, wspólnie z mężem Andrzejem prowadzi gospodarstwo rolne, które liczy około 200 ha. Główne uprawy to rzepak, pszenica i kukurydza, a także owoce miękkie i warzywa, m.in. truskawki i ogórki. Gospodarstwo posiada pełen park maszynowy potrzebny do produkcji roślinnej. Swoje doświadczenie pani Beata zdobył na studiach o profilu Agrobiznes. Zbigniew Kuceł wspólnie z żoną Janiną prowadzą gospodarstwo rolne na powierzchni około 4 ha, gdzie uprawiają tytoń i pszenicę. Ponadto pan Zbigniew jest członkiem Łukowskiego Zrzeszenia Plantatorów Tytoniu oraz udziela się społecznie w klubie sportowym „Rakovia” Rakówka.
Po prezentacji sołectw, dziękczynna msza święta, obrzęd dzielenia się chlebem, a w dalszej części koncerty i konkurs na najładniejsze stoisko.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.