Automax

W Krainie świętego Mikołaja

6 grudnia to dla dzieci jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Jest to dzień radości i spełniania dziecięcych pragnień i marzeń, a wszystko dzięki postaci najpopularniejszego i najbardziej znanego na świecie świętego – Świętego Mikołaja. Jest to postać historyczna, a zarazem tajemnicza i zagadkowa. Dzieci zadają mnóstwo pytań odnośnie jego wieku, miejsca zamieszkania, jak on to robi, że obdarowuje wszystkie dzieci na świecie jednego dnia.

Tego niezwykłego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury miało miejsce otwarcie wystawy zatytułowanej „W Krainie Świętego Mikołaja”. Autorami eksponowanych prac są dzieci z grupy plastycznej „Pędzelki”, pracujące pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak. Zadaniem plastycznym dla wychowanków było przedstawienie krainy, z której pochodzi Mikołaj, gdzie mieszka, gdzie przygotowuje prezenty. Prace zostały wykonane techniką callage. Podobraziem były pudełka, w których dzieci miały stworzyć kompozycję półprzestrzenną. Część pracy została wykonana techniką płaską czyli farbą wodną z zastosowaniem materiałów takich jak: butelki plastikowe, formy styropianowe, gąbki, gazety, papier kolorowy. Połączenie technik manualnych i tematu sprawiły, iż dzieci dały upust swojej artystycznej fantazji.

Zgromadzonych na wernisażu gości powitała, w imieniu nieobecnej pani dyrektor, pani Ingrida Sokołowska. Następnie głos zabrała nauczycielka, pani Irena Kupczak, opowiadając, jak dzieci podeszły do zadanego tematu, jak powstawały prace. Tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć wyjątkowego gościa. Do małych artystów przybył Święty Mikołaj i obdarował każdego upominkiem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.